menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

Dolar sert düştü, vatandaş kararsız!

Geçtiğimiz gün 13.47 lira ile yeni tarihi zirvesini gören dolar, yeni güne 12.87 liradan başladı. Gün içerisinde dalgalanma yaşayan dolar, yönünü aşağı çevirerek ve 11.70'in altını gördü. Dolar’da günlük düşüş yüzde 9'u aştı.
25 Kasım 2021, Perşembe

4 yıldır döviz alım satımı ile ilgilen Ahmet Birtek (27), doların bir gün içerisinde en yüksek noktayı görüp tekrar düşüşe geçmesini değerlendirerek,  “Bir gün önce cumhurbaşkanı faizi düşüreceğini ve dalgalı kura bırakacağını ve vatandaşın buna alışması gerektiğini söyledi. Bu yüzden faizlerin daha düşeceği yönünde tepki alarak yukarı doğru hareket etti. Bundan sonra düşmesi de yavaş yavaş olur. Merkez Bankası  ile hükümetin müdahaleleri sonucunda düşmeye başladı” diye konuştu.

 

Döviz bürosundaki hareketlilik hakkında bilgi veren Ahmet Birtek, “Önceki gün dolar çok yükseldiği için herkes hücum etti. Bir anda daha fazla gidiyor, çok çıkacak mantığı vardı vatandaşlarda. Bir panik havası hakimdi.  Gün itibari ile bir durgunluk var dünkü gibi değil. Çünkü dolar düşüyor. Alım şimdi olabilirdi ancak bu kez de insanlar, daha fazla düşecek zarar ederimi düşünüyor. Aslında beklenilen gibi değil, artarken çok alıyorlar, azalırken az alıyorlar” dedi.

hızlı fiyat değişikliğinin kendilerine etkileri hakkında da bilgi veren Birtek, “Hızlı fiyat değişikliğine alışmamızı söyledi Recep Tayyip Erdoğan. Buna vatandaşın alışıp bir yerde dengeye gelecektir. Dengeye gelene kadar devam edecek” ifadelerinde bulundu.

>>Beyzanur Hilal Açıkgöz

Diğer GÜNCEL Haberler

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Copyright 2016-2019
Kayseri Anadolu Haber Gazetesi
Kayseri Haber, Son dakika Kayseri haberlerini buradan takip edin. En son kayseri haberleri Kayseri Anadolu Haber'de.

Sitede kullanılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Yazı ve meteryaller hiçbir şekilde kullanılamaz!

Künye

Yazarlarımız

İletişim

Adres

Sahabiye, Ahmet Paşa Cd. No:7, 38010 Kocasinan / Kayseri

Telefon

+0.352 222 51 13 - 14

Email

kayserianadoluhaber@msn.com
Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır