menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

Çocuk yazarlar kitap yazdı

Kayseri Refika Küçükçalık Ortaokulu Matematik Öğretmeni Selçuk Tütak; İzmir’de sınıf öğretmenliği yapan Kübra Aslan ve Mehmet Uyaroğlu ülke genelinde değişik il ve ilçelerde öğrenim gören ilkokul ve ortaokul öğrencilerini bir araya getirerek ‘Küçük Yazarların Büyük Hikâyeleri 2’ adında projelerini hayata geçirdi.
18 Haziran 2022, Cumartesi

Proje çerçevesinde 36 öğrenci; ‘Çocuk Yazar Ekspresi’, ‘Hayalci Kalemler’ ve ‘ Parlayan Küçük Kalemler’ adında üç kitap yazdı. 3 gönüllü öğretmen önce Türkiye genelinde yazma becerilerini geliştirmek ve bir esere sahip olmak isteyen öğrencileri tespit etti. Öğretmenler; ailelerinin de desteklerini alarak süreci planlayarak, öğrencileri kitap yazma konusunda bilgilendirerek yazma becerileri kursunu tamamladı. 5 ay devam eden sürecin ardından 3 farklı kitap çıktı. Kitapların çıkmasının ardından çocuk yazarlar önce sınıf öğretmenlerine, okul müdürlerine ve birçok bürokrata kitaplarını imzalayıp takdim etti.
Proje Koordinatörü Zeki Kayhan; yazar çocukların ileride ünlü birer yazar olmaları ve ülkenin adını her yerde duyurmalarının önünü açmak için söyleşilere başlanacağını, merkezi yerlerde imza günü etkinliklerinin yapılacağını da söyledi.

İHA

Diğer EĞİTİM Haberler

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Copyright 2016-2019
Kayseri Anadolu Haber Gazetesi
Kayseri Haber, Son dakika Kayseri haberlerini buradan takip edin. En son kayseri haberleri Kayseri Anadolu Haber'de.

Sitede kullanılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Yazı ve meteryaller hiçbir şekilde kullanılamaz!

Künye

Yazarlarımız

İletişim

Adres

Sahabiye, Ahmet Paşa Cd. No:7, 38010 Kocasinan / Kayseri

Telefon

+0.352 222 51 13 - 14

Email

kayserianadoluhaber@msn.com
Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır