menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

Çobanaldatan sağlığına kavuşacak

Kayseri’nin Kocasinan ilçesinde duyarlı bir vatandaş tarafından yaralı şekilde bulunan 'çobanaldatan kuşu', gerekli bakım ve tedavisi için Kayseri Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü ekiplerine teslim edildi.
24 Mayıs 2021, Pazartesi

Uçma güçlüğü çeken yaralı 'çobanaldatan' Milli Park ekiplerince teslim alındıktan sonra Büyükşehir Belediyesine bağlı Harikalar Diyarı’nda bulunan veteriner hekime gerekli tedavi ve bakımı için teslim edildi. Yaralı çobanaldatan gerekli tedavi ve bakımının yapılmasının ardından yine Milli Park ekiplerince teslim alınarak doğal yaşam ortamına bırakılacağı belirtildi.

Çobanaldatan kuşu hakkında...

Yuvalarını yerde yapan Çobanaltadan kuşları avlarını da gece uçarken yakalayabilirken havada helikopter gibi asılı kalabilen nadir kuşlardandır. Yuva yapmak için kuru ve temiz zeminlere ihtiyaç duyan çobanaldatan kuşlarının ötüşü ise kesintisiz bir hırıltı şeklindedir. Yaralı bir kuş gibi davranma özelliği yerel hikâyelere konu olmuştur. Yaralı gibi davranan bir çobanaldatan peşinden giden bir çobanının geri döndüğünde sürüsünün kurtlar tarafından yendiği rivayet edilir.

Kurumsal Haber

Diğer YAŞAM Haberler

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Copyright 2016-2019
Kayseri Anadolu Haber Gazetesi
Kayseri Haber, Son dakika Kayseri haberlerini buradan takip edin. En son kayseri haberleri Kayseri Anadolu Haber'de.

Sitede kullanılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Yazı ve meteryaller hiçbir şekilde kullanılamaz!

Künye

Yazarlarımız

İletişim

Adres

Sahabiye, Ahmet Paşa Cd. No:7, 38010 Kocasinan / Kayseri

Telefon

+0.352 222 51 13 - 14

Email

kayserianadoluhaber@msn.com
Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır