menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

“Canlı canlı ölü gibisiniz”

Kayseri’de korona virüse yakalanan 38 yaşındaki Yunus Günek, hastalığın anlatılması çok zor olduğunu ve kendisini canlı canlı mezarda gibi hissettiğini söyledi. Günek, “Kimse bu hastalığı ve bu acıları yaşamasın. Çok zor bir süreç gerçekten. Canlı canlı ölü gibisiniz” dedi.
17 Eylül 2020, Perşembe

Yazılan nottan sonra eve gitme ve kavuşma arzusunun arttığını söyleyen Yunus Günek, “Sabah kahvaltı yapmak için kalktım ve mutfağa giderken bir baş dönmesi meydana geldi. Bilinç kaybı ile beraber kendimi yerde buldum. Daha sonra gözümü açtığımda sağlık ekipleri başımdaydı. O ara ne kadar sürdü bilmiyorum. Daha sonra nefes darlığı ve ciğerlere kan pıhtıları attığı için zor bir süreç yaşadım. Nefes darlığının yanında eklem ağrıları gibi şikayetlerim de vardı. Hastaneye geldiğimde de aynı şekilde bilinç kaybı yaşadım. Sağlık çalışanı arkadaşların sayesinde de sabaha karşı kendime geldim ve biraz daha iyi durumdaydım. Çocuklarımın bana yazdığı notun da etkisi oldu tabi. İnsanın yaşam motivasyonunu arttırıyor. Bir an önce iyileşip evime ve çocuklarıma kavuşma arzusu daha yüksek oluyor” dedi.

Hastalığın anlatılması çok zor olduğunu ve kendisini canlı canlı mezarda gibi hissettiğini söyleyen Günek, sözlerine şu şekilde devam etti: “Ne kadar anlatsam da insanların başına gelmedikçe bu olayı anlamaları zor ama yine de başımdan geçtiği için söylüyorum, doktorların ve bakanlığın açıkladığı bütün gerekliliklerin yapılmasını tavsiye ederim. Kimse bu hastalığı ve bu acıları yaşamasın. Çok zor bir süreç gerçekten. Canlı canlı ölü gibisiniz. Dediğim gibi ilk gece sabaha kadar gözüme uyku girmedi. Her an kalbim duracak ve ciğerlerim yerinden sökülüp atılacak gibiydi. Sanki göğsümün üzerinde tonlarca ağırlık var da bir türlü yerimden kalkamıyor gibiydim. Hareketsizlik, nefes darlığı oldu. Sabaha kadar yaşadığım şey canlı canlı mezarda gibiydim.”

Melikgazi Hastanesi Başhekimi Uzman Doktor Mustafa Demirel ise hastalığın sadece ciğerleri değil, vücudun belli kesimlerini de tuttuğunu söyleyerek, “Biz vatandaşlarımıza olayın ciddiyetini vurgulamak istiyoruz. Hastamızda olduğu gibi sadece akciğerleri tutmuyor, beyinde, damar sisteminde ve kalpte ciddi hasarlar bırakan bir tablo ile ne yazık ki karşı karşıyayız. Hastalar tedavilerinden sonra ne yazık ki öksürük ve nefes darlığı ile karşımıza geliyor. Bunu önlemenin en önemli yolu maske kullanımı. Bu hastalığın olmasını engellemek için, mutlaka maskemizi kullanmamız gerektiğini vurgulamak istiyoruz” dedi. İHA

Diğer SAĞLIK Haberler

 
Copyright 2016-2019
Kayseri Anadolu Haber Gazetesi
Kayseri Haber, Son dakika Kayseri haberlerini buradan takip edin. En son kayseri haberleri Kayseri Anadolu Haber'de.

Sitede kullanılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Yazı ve meteryaller hiçbir şekilde kullanılamaz!

Künye

Yazarlarımız

İletişim

Adres

Sahabiye, Ahmet Paşa Cd. No:7, 38010 Kocasinan / Kayseri

Telefon

+0.352 222 51 13 - 14

Email

kayserianadoluhaber@msn.com
Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır