menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

Çalış’ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Erciyes Üniversitesi Rektörü (ERÜ) Prof. Dr. Mustafa Çalış, Cumhuriyet’in 97. kuruluş yıldönümü münasebetiyle bir mesaj yayımladı.
28 Ekim 2020, Çarşamba

Cumhuriyet’in öneminin gelecek nesillere en iyi bir şekilde aktarılması gerektiğinin altını çizen Rektör Çalış, mesajında şunları kaydetti: “Türk Milleti’nin bağımsızlığının en büyük sembolü olan Cumhuriyet’in 97. yıldönümünü kutlamanın millet olarak büyük heyecanı ve gururunu yaşamaktayız.

Cumhuriyet’in ilanı Türk milleti olarak şanlı tarihimizdeki en önemli dönüm noktalarındandır.

29 Ekim 1923, tarihi boyunca esarete boyun eğmeyen aziz Türk milletinin, tarihte benzeri görülmemiş bir kahramanlık örneğini ortaya koyarak zaferle taçlandırdığı en önemli gün olarak tarihimizde yerini almıştır.

Bu kapsamda bugün 97. yılını coşkuyla kutladığımız Cumhuriyet destanımız ile her alanda gelişmiş ve üretken bir ülke olarak geleceğe yürümemiz gerektiğini, bizlerin gelecek nesillere en iyi şekilde aktarması ulvi görevlerimizdendir.

Şüphesiz ki; geleceğimizin teminatı olan gençlerimiz, tüm imkânsızlıklara rağmen zor şartlar altında bin bir türlü zorluklar ile kurulan Cumhuriyetimizi daima ileri götürmeye devam edeceklerdir.

Güçlü Türkiye olarak emin adımlar ile yürüdüğümüz yerli ve milli aşımızdan ilacımıza, savunma sanayinden, otomobile kadar üretmeye başladığımız bu günlerde, gelecek nesillerimizin Cumhuriyet başta olmak üzere ülkesine ve milletine sahip çıkarak emin adımlar ile her zaman daha da ileri yürümeye devam edeceğine inancım tamdır.

Ülkemizin 2023, 2053 ve 2071 hedefleri noktasında ise önemli görevler düşen gençlerimizin Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün göstermiş olduğu hedefler doğrultusunda ülkesi ve milleti için var gücü çalışacaklarına da hiç şüphemiz olmamış ve olmayacaktır.

Büyük bir destanla kurulan Cumhuriyetimiz, gençlerimizin özverili ve gayretli çalışmaları ile ilelebet payidar kalacaktır.

Bu vesileyle Cumhuriyet Bayramı’nı kutlar, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve aziz vatanımız için canını seve seve feda eden tüm şehitlerimizi saygı ve minnetle anıyorum.” Kurumsal Haber

Diğer GÜNCEL Haberler

 
Copyright 2016-2019
Kayseri Anadolu Haber Gazetesi
Kayseri Haber, Son dakika Kayseri haberlerini buradan takip edin. En son kayseri haberleri Kayseri Anadolu Haber'de.

Sitede kullanılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Yazı ve meteryaller hiçbir şekilde kullanılamaz!

Künye

Yazarlarımız

İletişim

Adres

Sahabiye, Ahmet Paşa Cd. No:7, 38010 Kocasinan / Kayseri

Telefon

+0.352 222 51 13 - 14

Email

kayserianadoluhaber@msn.com
Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır