menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

Büyükşehir hayvanları susuz kalmadı

Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, koronavirüs testi pozitif çıktığı için karantinaya girmek zorunda kalan ve hayvanlarını su ihtiyacını gideremeyen çiftçi Ömer Dede’nin su talebini karşılıksız bırakmadı.
17 Mayıs 2021, Pazartesi

DAHA ÖNCE SU İHTİYACININ KARŞILANMAMASIYLA GÜNDEME GELMİŞTİ

Kayseri’de çiftçilik yapan ve hayvanlarını Yılanlı Dağı’ndaki yaylada otlatan 33 yaşındaki genç çiftçi Ömer Dede, koronavirüs testi pozitif çıkınca karantinaya girdi. Karantinadan dolayı hayvanlarına su veremeyen Dede, Büyükşehir'den yardım talebinde bulundu. Daha önce, daha önce hayvanlarının su ihtiyacının karşılanmadığı ve bu nedenle Japonya Büyükelçiliği ile görüşeceği iddiaları ile gündeme gelen Çiftçi Ömer Dede'nin talebi geri çevrilmedi ve Büyükşehir Belediyesi genç çiftçiye tankerle 20 ton su gönderdi.

"BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ'A MİNNETTARIM"

Çiftçi Ömer Dede, Başkan Büyükkılıç’a zor durumda bırakmadığı için minnettar olduğunu belirterek, “Yılanlı Dağı’nda hayvanlarla birlikte yaylada kalmak için gelmiştim. Geçen hafta Salı günü rahatsızlanınca test yaptırdım, pozitif çıktı. Hayvanların yanında kendi isteğimle karantinada kaldım, suyu dışarıdan alıyordum ama karantinada bulunmamdan dolayı ayrılamadım.” dedi.

Başkan Memduh Büyükkılıç’a mesaj attığını ve anında karşılık verildiğini ifade eden Dede, “Hayvanların suyu hiç yoktu, tankın başında su bekliyorlardı. Memduh başkanımıza bir mesaj atayım dedim, olayın konusunu ve hayvanlarını fotoğrafını başkanımıza attım. Kendisi toplantıdaymış, Memduh başkan hemen talimat vermiş. Daha sonra telefonda konuştuk, Başkanımız ‘hayvanlarını da seni de susuz bırakmayız. Bayramınızı kutlarız’ diye konuştu. Ardından tankerle 20 tonluk su gönderildi.” ifadesinde bulundu.

"GURUR DUYDUM"

Çiftçi Dede, Başkan Büyükkılıç’ın bu yaklaşımı sonrası onur ve gurur duyduğunu belirterek, mutluluğunu şu sözlerle anlattı: “Arkamızda birilerinin olduğunu görmek, başkanlarımız tarafından böyle bir yaklaşımda bulunmaları nedeniyle onur ve gurur duydum. Herhangi bir su sıkıntısı çekmedik. Sıkıntımı çözdüler, başkanımıza teşekkür ediyorum. Büyükşehir Belediye başkanımız Memduh Büyükkılıç’a minnettarım, beni zor durumda bırakmadı.”

Haber Merkezi

Diğer GÜNCEL Haberler

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Copyright 2016-2019
Kayseri Anadolu Haber Gazetesi
Kayseri Haber, Son dakika Kayseri haberlerini buradan takip edin. En son kayseri haberleri Kayseri Anadolu Haber'de.

Sitede kullanılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Yazı ve meteryaller hiçbir şekilde kullanılamaz!

Künye

Yazarlarımız

İletişim

Adres

Sahabiye, Ahmet Paşa Cd. No:7, 38010 Kocasinan / Kayseri

Telefon

+0.352 222 51 13 - 14

Email

kayserianadoluhaber@msn.com
Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır