menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

Büyükkılıç'tan Gastronomi dalında 'UNESCO' müjdesi

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, zengin mutfağıyla bilinen Kayseri'nin, gastronomi alanında "Yaratıcı Şehirler Ağı Ulusal Listesi"ne girmeye hak kazandığını bildirdi.
28 Temmuz 2021, Çarşamba

Büyükkılıç, UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağı Programı 2021 başvurusu değerlendirme sürecinin sonuçlandığını belirtti.

Bu kapsamda, belediye bünyesinde oluşturdukları UNESCO Komisyonu komitesinin "Tarihten Kültüre Lezzetler Diyarı" sloganı ile uzun çalışmalar yaptığını aktaran Büyükkılıç, UNESCO Türkiye Milli Komisyonu Yaratıcı Şehirler Ağı Ulusal Listesi'ne girmeyi başardıklarını aktardı.

Kayseri'yi turizm merkezi yapmak için çalışmalara hız kesmeden devam ettiklerini vurgulayan Büyükkılıç, şu ifadeleri kullandı:

"Tarihin en eski zamanlarından beri pek çok uygarlığa beşiklik etmiş ve her dönemde önemini koruyan kadim kentimiz Kayseri, gastronomi dalında da kendisini ispatlamıştır. Zirai, ekonomik, kültürel, ticari ve jeopolitik öneminin yanı sıra gastronomi alanında da sucuk ve pastırmayla yapılan pek çok yemek, mantı, yağlama, pöç, fırın ağzı, kurşun aşı, Develi cıvıklısı, çemen, kete, katmer, aside, nevzine, gilaburu suyu gibi yüzlerce lezzete ve zenginliğe sahibiz. Tüm lezzetlerimizi dünyaya tanıtmak için çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz."

UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağı Ulusal Listesi'ne girmekten büyük mutluluk duyduklarını belirten Büyükkılıç, başvuru süreci boyunca göstermiş oldukları özveri, başarı ve emeklerinden dolayı ekibe teşekkür etti.

>>Kurumsal Haber 

Diğer KÜLTÜR-SANAT Haberler

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Copyright 2016-2019
Kayseri Anadolu Haber Gazetesi
Kayseri Haber, Son dakika Kayseri haberlerini buradan takip edin. En son kayseri haberleri Kayseri Anadolu Haber'de.

Sitede kullanılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Yazı ve meteryaller hiçbir şekilde kullanılamaz!

Künye

Yazarlarımız

İletişim

Adres

Sahabiye, Ahmet Paşa Cd. No:7, 38010 Kocasinan / Kayseri

Telefon

+0.352 222 51 13 - 14

Email

kayserianadoluhaber@msn.com
Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır