menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

Büyükkılıç 'tan "Aşı" açıklaması

Her yıl nisan ayının son haftasında kutlanan Aşı Haftası dolayısıyla açıklamalarda bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, koronavirüs ile mücadele sürecinde aşılamanın öneminin bir kez daha anlaşıldığını söyledi.
26 Nisan 2021, Pazartesi

Kendisi de doktor olan Başkan Büyükkılıç, her şeyin başının sağlık, sağlığın başının da aşı olduğunu ifade ederek, “Öncelikle Allah kimseye bu hastalığı yaşatmasın. Kayseri’deki tablo arzu ettiğimiz seviyede değil. Sağlık çalışanlarımızı seviyoruz, onlara güveniyoruz, o fedakâr insanların yükünü hafifletmemiz lazım. Alınan tedbirlere, kurallara uymamız lazım. Bizi şu anda en önemli kurtaracak şey aşıdır.” dedi.

"KAYSERİ DÜNYAYA ŞİFA OLACAK"

Kovid-19’u hayatımızdan çıkarmak ve normale dönebilmek için devletin aşılama çalışmalarının da büyük bir hızla ilerlediğini hatırlatan Büyükkılıç, “Bu çalışmalardan en hızlı ilerleyeni, gururumuz olan Erciyes Üniversitesi tarafından geliştirilen inaktif Kovid-19 aşısı oldu. Faz-1 aşamasında 44, Faz-2 'de 250 gönüllüye uygulanan aşının Faz-3 çalışmasına da mayıs ayında başlanacak. Bu dönemde yaygın aşılama yapılması hedefleniyor. Faz-3 ve aşının seri üretimimiz ile Kayseri olarak hem Türkiye’ye hem de dünyaya şifa olabilecek bir işe imza atmayı başaracağız.” diye konuştu.

Aşı sırası gelenlere vakit kaybetmeden aşı olmaları uyarısında bulunan Başkan Büyükkılıç, Kovid-19 nedeniyle hayatını kaybeden tüm vatandaşlara Allah’tan rahmet, yakınlarına ise sabır diledi.

Kurumsal Haber

Diğer SAĞLIK Haberler

 
Copyright 2016-2019
Kayseri Anadolu Haber Gazetesi
Kayseri Haber, Son dakika Kayseri haberlerini buradan takip edin. En son kayseri haberleri Kayseri Anadolu Haber'de.

Sitede kullanılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Yazı ve meteryaller hiçbir şekilde kullanılamaz!

Künye

Yazarlarımız

İletişim

Adres

Sahabiye, Ahmet Paşa Cd. No:7, 38010 Kocasinan / Kayseri

Telefon

+0.352 222 51 13 - 14

Email

kayserianadoluhaber@msn.com
Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır