menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

Büyükkılıç: “Sahabiye’de hem uzlaşma devam ediyor hem de metruk binalar yıkılıyor”

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, vizyon projelerinden olan Sahabiye Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında 3’üncü uygulama etabı uzlaşma görüşmelerinin sürdüğünü, proje sınırları içerisinde bulunan metruk binaların yıkım çalışmalarının devam ettiğini söyledi.
05 Ağustos 2022, Cuma

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, konu ile ilgili yaptığı açıklamada, Kayseri’nin ve Türkiye’nin vizyon projelerinden olan Sahabiye Kentsel Dönüşüm Projesi’nde ilk iki etabın ardından 3’üncü uygulama etabı uzlaşma görüşmelerinin ve yapım ihale hazırlıklarının devam ettiğini belirtti. Başkan Büyükkılıç, bu çalışmalar ile birlikte proje sınırları içerisinde bulunan metruk binaların yıkım çalışmalarının devam ettiğini söyledi.

3’ÜNCÜ ETAPTA UZLAŞMALAR DEVAM EDİYOR

Başkan Büyükkılıç, “Sahabiye Kentsel Dönüşüm Projesi’nin 3’üncü uygulama etabı içerisinde bulunan 620 adet bağımsız bölümden, 500 adedi ile uzlaşma sözleşmesi 45 gün içerisinde imzalandı. Hak sahiplerimizin yoğun ilgisi devam ediyor” dedi.

METRUK BİNALAR YIKILIYOR

Metruk binaların temizlenmesi yönündeki çalışmaların da devam ettiğinin altını çizen Büyükkılıç, “Büyükşehir Belediyesi Kentsel Dönüşüm Daire Başkanlığı ekipleri tarafından, yürürlükteki yasa ve yönetmelikler kapsamında, Emniyet Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile gerekli koordinasyon sağlanarak başlatılan çalışmalarda, metruk binaların yıkım işlemleri gerçekleştiriliyor” diye konuştu.

Başkan Büyükkılıç, can ve mal güvenliği açısından risk oluşturan binaların yıkımının bölge sakinleri tarafından memnuniyetle karşılandığını da sözlerine ekledi.

Kurumsal Haber 

Diğer GÜNCEL Haberler

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Copyright 2016-2019
Kayseri Anadolu Haber Gazetesi
Kayseri Haber, Son dakika Kayseri haberlerini buradan takip edin. En son kayseri haberleri Kayseri Anadolu Haber'de.

Sitede kullanılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Yazı ve meteryaller hiçbir şekilde kullanılamaz!

Künye

Yazarlarımız

İletişim

Adres

Sahabiye, Ahmet Paşa Cd. No:7, 38010 Kocasinan / Kayseri

Telefon

+0.352 222 51 13 - 14

Email

kayserianadoluhaber@msn.com
Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır