menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

"Bizim siyasetimiz dünyacı bir siyaset değil, ahiret öncelikli bir siyasettir"

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, "Bizim siyasetimiz dünyacı bir siyaset değil, ahiret öncelikli bir siyasettir." dedi.
16 Eylül 2021, Perşembe

Kayseri'de partisinin İstasyon Caddesi'ndeki yeni il başkanlığı binasının açılışında konuşan Erbakan, merhum Necmettin Erbakan'ın vefatının üzerinden 10 yıldan fazla geçtiğini, hala Türkiye'nin her karışında ona dua edildiğini, amel defterinin kapanmadığını söyledi.

Kendisinin de aynı ruhla, aynı dava uğrunda, Erbakan'ın ve milli görüş istikametinde milletin yüzünü güldürmek üzere bu yürüyüşü başlattığını vurgulayan Erbakan, şöyle konuştu:

"Bizim siyasetimiz dünyacı bir siyaset değil, ahiret öncelikli bir siyasettir. Bizim siyasetimiz siyaseti ticaret olarak gören bir anlayış değil, siyaseti ibadet olarak yapan bir siyaset anlayışıdır. Eğer böyle siyaset yaparsanız mazlumun derdi ile dertlenirsiniz, ezilenin derdi ile dertlenirsiniz, dar gelirlinin, çiftçinin, emekçinin, milyonlarca dar gelirli insanın derdiyle dertlenirsiniz. Öyle olunca da 'Halka hizmet Hakka hizmettir' anlayışıyla 'İnsanların en hayırlısı insanlığa faydalı olandır' anlayışıyla milli görüşün birinci 40 yılındaki efsane hizmetleri gerçekleştirirsiniz. Ne kadar engellemeye çalışsalar da ne kadar yok saysalar da ne kadar ambargo uygulasalar da içeride, dışarıda ne kadar mihraklar bu yürüyüşe set çekmeye çalışsa da Allah'ın izniyle en kısa zamanda geleceğiz, bu milletin yüzünü yine milli görüşle güldüreceğiz."

İktidara geldiklerinde yapacaklarını anlatan Erbakan, "150 milyar dolar kaynağı borçsuz, zamsız bulacağız ve bu aziz millete aktaracağız. Akrabalara, yandaşlara, imtiyazlılara, dış güçlere değil, bu aziz millete aktaracağız. İkinci kırk yılda milli görüş bu ülkenin iç ve dış borcunu sıfırlayacak." dedi.

Konuşmanın ardından yapılan duayla yeni il başkanlığı binasının açılışı gerçekleştirildi.

AA

Diğer SİYASET Haberler

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Copyright 2016-2019
Kayseri Anadolu Haber Gazetesi
Kayseri Haber, Son dakika Kayseri haberlerini buradan takip edin. En son kayseri haberleri Kayseri Anadolu Haber'de.

Sitede kullanılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Yazı ve meteryaller hiçbir şekilde kullanılamaz!

Künye

Yazarlarımız

İletişim

Adres

Sahabiye, Ahmet Paşa Cd. No:7, 38010 Kocasinan / Kayseri

Telefon

+0.352 222 51 13 - 14

Email

kayserianadoluhaber@msn.com
Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır