menüler
HAVA DURUMU

“BİRLİK BERABERLİK EN BÜYÜK GÜCÜMÜZ”

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, önce Kayseri Mobilya Sanayicileri Derneği, ardından da Kayseri Tabip Odası’nın iftarlarına katıldı. Her iki iftarda da birlik beraberlik mesajları veren Başkan Büyükkılıç, “Birlik beraberlik ve dayanışmanın getirdiği bereket bu şehre en büyük kazanımdır” dedi.
24 Mayıs 2019, Cuma
Büyükşehir Belediye Başkanı DR. Memduh Büyükkılıç, Kayseri Mobilya Sanayicileri (KAYMOS) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yalçın tarafından karşılandı. İftar öncesi önemli açıklamalar yapan Başkan Büyükkılıç, sanayicilerin daha fazla üretim ve daha fazla ihracat için gösterdikleri gayretten övgüyle bahsetti. 
 
TURİZME VURGU YAPTI
 
16 ilçenin belediye başkanı ile kol kola girerek şehir için gece gündüz çalıştıklarını ifade eden Başkan Büyükkılıç, Sahabiye Kentsel Dönüşüm Projesi ve Beydeğirmeni Besi Bölgesi projesiyle ilgili gelişmeler hakkında bilgiler verdi. Konuşmasında turizm konusuna daha çok vurgu yapan Başkan Memduh Büyükkılıç, turizmi canlandıracak olan balon turizmini Kayseri’ye getirmek için gerekli çalışmaları yaptıklarını ve yakın zamanda Soğanlı’da balonların havalanacağını kaydetti. Kamp turizmi ve yayla turizmiyle Erciyes’i canlandıracaklarını ve futbol sahaları yaparak Erciyes’i yılın 12 ayı verimli hale getireceklerini vurgulayan Başkan Büyükkılıç, “Sağlık turizmi konusunda da Bakanlıklarımızla gerekli çalışmaları yaptık. İnşallah yakın zamanda çalıştay ve kongre yaparak, ayrıca akredite kuruluşların sayısını artırarak Kayserimizi sağlık turizminin merkezi yapacağız” dedi. Kayseri’nin en büyük özelliğinin birlik beraberlik olduğunu da belirten Başkan Büyükkılıç, “Bizim en büyük özelliğimiz birlik beraberliğimiz ve dayanışma içinde olmamız, Birlik beraberlik ve dayanışmanın getirdiği bereket bu şehre en büyük kazanım olacak” diye konuştu.
 
TABİP ODASI İFTARINA KATILDI
 
Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, KAYMOS’un iftarının ardından Kayseri Tabip Odası tarafından verilen iftara geçti. Başkan Büyükkılıç, Kayseri Tabip Odası Başkanı Prof. Dr. Hüseyin Per tarafından karşılandı. Tıp Fakültesi öğrencilerinin de katıldığı iftarda bir konuşma yaparak öğrencilere hitap eden Başkan Memduh Büyükkılıç, “Donanımlı olmaya özen gösterin. Sizler, Türk Milletinin başını her zaman dik tutacak, araştırmacı, dünyada kendisinden söz ettiren kişiler olarak görmek istiyoruz” dedi.
 
BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ BÜNYAN’DA
 
Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç,  Ramazan ayında her gün farklı bir mahallede veya ilçede olmaya devam ediyor. Başkan Büyükkılıç, bu kez kent merkezinde iki ayrı iftara katıldıktan sonra Bünyan’a gitti.
 
Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Bünyan Belediye Başkanı Özkan Altun ile birlikte teravih namazını Bünyan Hamidiye Camii’nde eda etti. Teravih namazı sonrası cemaatle sohbet eden Başkan Büyükkılıç, Hamidiye Camii’nin önünde dağıtılan lokum ve bisküviden de aldı. Teravih namazını Bünyan’ın güzel insanlarıyla kıldığı için çok mutlu olduğunu ifade eden Başkan Büyükkılıç, 15 Temmuz Şehidi Cennet Yiğit’in babasını da yanına davet ederek, “Şehitlerimizin yüzü suyu hürmetine Rabbim birliğimizi beraberliğimizi bozmasın. Türk Bayrağını elimizden, ezanımızı gönlümüzden ve dilimizden almasın. Bu anlayış ile nesiller yetiştirmeyi nasip eylesin. Cenabı Allah sizlerin gönüllerindeki yere bizleri layık kılsın. Hizmet için ömür versin. Sizlere güzel hizmetler yapmaya vesile kılsın” diyerek dua etti.
 
İnsanların huzurunu ve rahatını artırmak için, ilçe belediye başkanlarıyla el ele, gönül gönüle olacaklarını belirten Başkan Büyükkılıç, Kayseri’nin her yerine hizmetlerin ulaştırılacağını dile getirdi. Maddi kalkınmanın yanında manevi kalkınmanın da önemli olduğunu ifade eden Başkan Büyükkılıç, bu yönde çalışacaklarını da söyledi. Başkan Büyükkılıç, daha sonra TÜGVA’nın genç Bünyan temsilcileriyle beraber fotoğraf çektirdi. Bünyan Belediye Başkanı Özkan Altun’la esnaf ziyaretlerinde de bulunan Başkan Memduh Büyükkılıç, Bünyanlılarla çay içti, sohbet etti.
 
BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ İKİ İLÇEYİ ZİYARET ETTİ
 
Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, kent merkezinin yanı sıra ilçelerde de yoğun bir şekilde çalışmaya devam ediyor. Başkan Memduh Büyükkılıç, Sarız ve Pınarbaşı ilçelerini de ziyaret ederek, ilçelerin taleplerine ilişkin bilgiler aldı.
 
Dün gece teravih namazı ve sonrasında Bünyan’da bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, bugün de Sarız ve Pınarbaşı ilçelerine gitti. İlk ziyaretini Sarız’a yapan Başkan Büyükkılıç, Sarız Belediyesine geçerek Belediye Başkanı Baki Bayrak ile görüştü. Başkan Büyükkılıç, Sarız’a ilgili bürokratlarıyla birlikte gitti.
 
Sarız Belediye Başkanı Baki Bayrak, Başkan Büyükkılıç’ın ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi ve Sarız’da yapmakta oldukları projelerle ilgili bilgiler verdi. Başkan Bayrak’ın Hayvan Pazarı’nı gündeme getirmesi üzerine yer konusunun belirlenmesinin ardından Büyükşehir olarak konuyu değerlendireceklerini ifade eden Başkan Memduh Büyükkılıç, “Tarım ve hayvancılığı geliştirmek için ne yapılması gerekiyorsa azamisini yapmaya hazırız” dedi.
 
SARIZ’DAN PINABAŞI’YA GEÇTİ
 
Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Sarız ilçesinin ardından Pınarbaşı ilçesine geçti. Pınarbaşı ilçesinde ilk ziyaretini Pınarbaşı Kaymakamlığına yapan Başkan Büyükkılıç, İlçe Kaymakamı Aziz Oğuz Alemdaroğlu ile bir süre görüştü.
 
Başkan Büyükkılıç daha sonra Pınarbaşı Belediye Başkanı Memduh Uzunluoğlu’nu ziyaret etti. Uzunluoğlu’na hayırlı olsun temennilerini ileten Başkan Büyükkılıç, bir süre karşılıklı görüştü. Uzunluoğlu, Başkan Büyükkılıç’a ilçede yapacakları projelerle ilgili bilgiler verdi.
 
Büyükşehir Belediye Başkanı Büyükkılıç, Pınarbaşı Belediye Başkanı Uzunluoğlu ile birlikte yapılmak istenen bazı projelerle ilgili sahada incelemelerde bulundu. Cuma namazını da Pınarbaşı Karslı Camisi’nde kılan Başkan Memduh Büyükkılıç, namaz sonrası cemaatle selamlaştı. Başkan Büyükkılıç, “Pınarbaşı ve Sarız Belediye Başkanlarımızla el ele gönül gönüle halkımıza hizmet için çalışacağız. Başkanlarımıza gösterdikleri sıcak ilgiden dolayı teşekkür ederim” dedi. Pınarbaşı Belediye Başkanı Memduh Uzunluoğlu da Başkan Büyükkılıç’ın ziyaretinden duydukları memnuniyeti dile getirerek, “Başkanımız bizim projelerimizde gerekli desteği sağlıyorlar. Biz kendisinden razıyız, Allah da razı olacak inşallah” diye konuştu. BÜLTEN

Diğer SİYASET Haberler

 
Copyright 2016 Tüm Hakları Saklıdır