menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

BAŞKAN’DAN EĞİTİME TAM DESTEK

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, yerel yönetimler olarak eğitime verdikleri desteği yeni eğitim ve öğretim yılının açılışında bir kez daha yineledi. Başkan Büyükkılıç, “Fiziki iyileştirmeyi sağlamak suretiyle gerek öğretmenlerimizin gerekse öğrencilerimizin verimliliğini artırmaya çalışıyoruz” dedi.
09 Eylül 2019, Pazartesi
Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, 2019-2020 eğitim ve öğretim yılının açılışı nedeniyle Osman Zeki Yücesan İlkokulu’nda düzenlenen törene katıldı. Törene, Başkan Büyükkılıç’ın yanı sıra Vali Şehmus Günaydın, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, bürokratlar, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı. Başkan Büyükkılıç, törene katılan ailelerle sohbet ederek yeni eğitim yılının hayırlı olması temennisinde bulundu.
 
Büyükşehir Belediyesi Mehter Takımı’nın marşlar seslendirdiği, halk oyunları gösterilerinin yapıldığı törende öğrencilerine kavuşan okulların mahzunluktan kurtulduğunu ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı Büyükkılıç, “Okullarımız mahzundu, çünkü öğrencilerimiz tatildeydi. Okulların açılmasıyla şehirde bir hareketlilik başladı. Bu hareketi berekete dönüştürecek gayreti öğretmenler, veliler ve bizler el ele vererek göstereceğiz” dedi.
 
Kayseri’de eğitime büyük destek veren hayırseverlerimize de değinerek, “Kayseri’mizin güzel insanları iyi ki varsınız” ifadelerini kullanan Başkan Büyükkılıç, yerel yönetimlerin eğitime verdikleri desteğe de vurgu yaptı. Eğitime destek için tüm kurum ve kuruluşlarla dayanışma içinde olduklarını dile getiren Başkan Büyükkılıç, sözlerini şöyle sürdürdü: “Öğretmenlerimizin gayretleriyle yavrularımız çağın gereklerine uygun olarak yetişecek; ülkemize, bayrağımıza vatanımıza devletimize milletimize bağlı olarak Fatihlerin, Yavuzların, Abdülhamitlerin, Mustafa Kemallerin nesli olacaktır. Yerel yöneticiler olarak gerek Büyükşehir Belediyesi gerekse ilçe belediyeleri milli eğitim camiamızla dayanışmanın en güzel örneklerini sergiliyor ve üzerimize düşeni yapıyoruz. Fiziki iyileştirmeyi sağlamak suretiyle gerek öğretmenlerimizin gerekse öğrencilerimizin verimliliğini artırmaya çalışıyoruz.”
 
Törende konuşmaların ardından sınıflardaki öğrenciler ziyaret edildi. Başkan Memduh Büyükkılıç, Vali Şehmus Günaydın ile birlikte okula yeni başlayan öğrencilerle sohbet etti. Başkan Büyükkılıç, sıraya oturarak kitaptan çevreyle ilgili bir şiir okudu. Veli Günaydın da çevreyi temiz tutmak için elbirliği ile çalışalım mesajı verdi. Vali Günaydın ve Başkan Büyükkılıç daha sonra öğrencilere kitap ve kırtasiye malzemeleri hediye etti. 
 
HULUSİ AKAR BULVARI’NA YAYA VE BİSİKLET YOLU YAPILACAK
 
Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan ve açıldığı günden itibaren Kayseri’nin en önemli bulvarlarından birisi haline gelen Orgeneral Hulusi Akar Bulvarı’na yaya ve bisiklet yolları yapılacak. Yaya ve bisiklet yolları yapılması işi için gerçekleştirilen ihaleye altı firma katıldı.
 
Orgeneral Hulusi Akar Bulvarı’na yaya ve bisiklet yolları yapılması için 3 milyon 600 bin TL yaklaşık maliyetle ihaleye çıkıldı. İhaleye katılan firmalar ve teklifleri şöyle oldu:
 
Başaran İnşaat: 2 milyon 242 bin TL
 
Öner Proje: 2 milyon 444 bin TL
 
Yeniden Yapı: 2 milyon 585 bin TL
 
Aydın İnşaat (Hayriye Löksofu): 2 milyon 699 bin TL
 
Çelikler İnşaat-ABC Yapı İş Ortaklığı: 2 milyon 783 bin TL
 
Ekon Tasarım: 3 milyon 151 bin TL
 
İhale, tekliflerin incelenmesinin ardından sonuçlanacak. BÜLTEN

Diğer SİYASET Haberler

 
Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır