menüler
HAVA DURUMU

BAŞKAN ÇOLAKBAYRAKDAR; “KOCASİNAN TARIMLA KALKINACAK”

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, şehirden kırsala doğru göçü sağlayacak projeler hazırladıklarını vurgulayarak, Kayseri’nin sanayi ve ticaret şehri gibi unvanlarının yanı sıra bir tarım şehri olarak da anılabileceğini, bunun yolunun da Kocasinan’dan geçtiğini söyledi.
17 Nisan 2019, Çarşamba
Başkan Çolakbayrakdar’a Kocasinan Ziraat Odası Başkanı Abdülkadir Güneş ve yönetim kurulu üyeleri hayırlı olsun ziyareti gerçekleştirdi. Başkan Çolakbayrakdar’ı tebrik ederek, başarılar dileyen Kocasinan Ziraat Odası Başkanı Abdülkadir Güneş, Kocasinan Belediyesi ile bir aile gibi olduklarını ifade ederek, “Başkanımız Ahmet Çolakbayrakdar, bu zamana kadar mahallelerimize büyük hizmetler yaptı. İnşallah bundan sonra da hizmetlerini artırarak devam ettireceğine inanıyorum. Değerli başkanımızla belediyecilik faaliyetlerinin yanı sıra sulama sistemi, hayvancılık, tarım ve ziraatla ilgili istişarelerimiz devam edecek. Başkanımız zaten Kocasinan çiftçisine büyük değer veriyor ve çiftçilerimizin duasını alıyor. Bundan dolayı kendisine teşekkür eder, başarılar dilerim. Şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da başkanımızın bütün çalışmalarına destek olacağız.” diye konuştu.
 
Ziyaretten dolayı misafirlerine teşekkür eden Başkan Çolakbayrakdar, kırsal bölgenin kalkındırılması noktasında yoğun gayret
 
sarf ettiklerini belirterek, “Bundan sonra da bölgemizde yaşayan çiftçilerimizin daha fazla ekonomisini güçlendirmek için yapılacak yatırımları hızlandıracağız. Bunları yaparken de Ziraat Odası ile istişare halinde olacağız. İnşallah bundan sonra Kayseri’mizin sanayi ve ticaret şehri gibi unvanlarının yanı sıra, tarım şehri olarak da alınmasını sağlayacağız. Bunun da yolu Kocasinan bölgesinden geçiyor. Bizler bu durumun farkındayız. Daha fazla üretim için özellikle şehirden kırsala doğru göçü sağlayacak ve ülke ekonomisine katkı sağlayacak projeler hayata geçireceğiz. Kırsal mahallelerimiz de kendi kimliklerini koruyarak, daha konforlu yaşam standardı sunacağız. Yerelin değerini biliyor ve büyük önem veriyoruz. Bundan dolayı yerelimizin özelliklerini koruyarak, şehrin konforunu kırsalımıza taşıyacağız. Şimdiye kadar yaptığımız yatırımların yanı sıra bundan sonra da ilçemize güzellikler kazandıracağız. Bunu, birlik ve beraberlik içerisinde el birliğiyle gerçekleştireceğiz. Çiftçi kardeşlerimizin her zaman yanında ve destekçisi olacağız.” ifadelerini kullandı
 
BAŞKAN ÇOLAKBAYRAKDAR, MUHTARLARLA BİR ARAYA GELDİ
 
Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, ‘Yaşamak ve Yaşatmak için’ diyerek yola çıktığı yeni dönemde vatandaşların huzurunu ve refah seviyesini daha da yükseltmek için yeni projelere odaklandıklarını söyledi.
 
Başkan Çolakbayrakdar, 31 Mart Yerel Seçimlerden sonra Kocasinan’ın 93 mahallesinde göreve başlayan muhtarlarla bir araya geldi. Başkan Çolakbayrakdar, ilk olarak ilçedeki merkez mahalle muhtarlarıyla istişare toplantısı gerçekleştirdi. Belediye hizmet binası seminer salonunda gerçekleştirilen toplantıya, Başkan Çolakbayrakdar’ın yanı sıra Belediye Başkan Yardımcıları ve birim müdürleri katıldı.
 
Mahalle Muhtarlıklarına yeni seçilen ve güven tazeleyen muhtarlara yeni dönemin hayırlı olmasını temenni ederek sözlerine başlayan Başkan Çolakbayrakdar, Kocasinan Belediyesi olarak vatandaşların refah seviyesini yükseltmek ve Kocasinan’da yaşamaktan mutlu olabilmeleri için gece gündüz demeden çalıştıklarını belirterek, “Muhtarlıklar bizim için çok önemlidir. Bir mahallenin neye ihtiyaç duyduğunu, ne istediğini, ne gibi sorunları olduğunu en iyi bilecek kişi, o mahallenin muhtarıdır. Mahalle sakinlerimizle belediyelerimiz arasında köprü oluşturan Muhtarlarımız vatandaşların isteklerini ve taleplerini bize aktarıyorlar. Bizde hızlı bir şekilde bölgenin ihtiyaçlarını yerine getirmeye çalışıyoruz.
 
Böylelikle hem mahallede yaşayan vatandaşlarımızın memnuniyeti artıyor hem de bölgeye doğru hizmeti götürmüş oluyoruz. Bu noktada hem sizlerin görüşlerini, hem de mahallenizdeki sakinlerden sizlere gelen talepleri de bizlerle paylaşmanızı istiyoruz.” ifadelerini kullandı.
 
Her fırsatta muhtarlarla bir araya gelerek, mahallelerin sıkıntılarını çözmeye gayret ettiklerine dikkat çeken Başkan Çolakbayrakdar, “İstişareler neticesinde 93 mahallemizi 8 bölgeye ayırarak muhtarlarımızla daha sık bir araya geleceğiz. Hem daha fazla zaman ayırabilme hem de birbiriyle komşu mahallelerin ihtiyaç ve talepleri ortak olduğu için toplantılar daha verimli olacak. Hangi mahallemizde ne sorun varsa orada yapılması gereken konularda çözümler üretiyoruz. Yaptığımız çalışmalar ile mahallelerimiz daha da değerleniyor ve daha da kıymetli hale geliyor. Mahallelerimize ihtiyaç duyulan diğer hizmetleri de program dahilinde yapacağız.” diye konuştu.
 
İlçedeki merkez mahalle muhtarlarının ardından kırsal mahalle muhtarlarıyla bir araya gelen Başkan Çolakbayrakdar, kırsal mahallelerde tarım, hayvancılık ve ziraatın yoğun olduğu bir bölge olduğunu ifade ederek, “Rutin belediyecilik faaliyetlerin yanı sıra diğer hizmetlerin en iyisini buralara ulaştırmak için elimizden geldiğince gayret gösteriyoruz. Kırsal mahallelerimizle ilgili Kırsal Hizmetler Müdürlüğümüzün her geçen gün hem bütçesini artırıyor, hem de teknik donanımını fazlalaştırıyoruz. Bu mahallelerimizde yaşayan vatandaşlarımızın, kendine özgü özelikleriyle daha huzurlu yaşamalarını istiyoruz. Bu kapsamda mahallemizin bu zamana kadar birçok talebini yerine getirdik. Bundan sonra da yeni yeni taleplerini karşılamaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.
 
Samimi bir havada gerçekleşen toplantı, mahalle muhtarlarının kendilerini tanıtma ve isteklerini iletmesiyle sona erdi. BÜLTEN

Diğer SİYASET Haberler

 
Copyright 2016 Tüm Hakları Saklıdır