menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ’TAN RAMAZAN’A ÖZEL

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Ramazan ayının huzur içinde idrak edilmesi ve Ramazan’ın manevi atmosferinin herkes tarafından yaşanabilmesi için bir dizi etkinlik yapacaklarını belirtti. Başkan Büyükkılıç, bu yıl Ramazan Sokağı’nın Kayseri Dünya Ticaret Merkezi’nde açılacağını, Büyükşehir Belediyesi’nin iftarlarının da Belediye Hizmet Binası yanındaki Muhabbet Çay Bahçesi ve Büyükşehir Yemekhanesi’nde verileceğini kaydetti.
03 Mayıs 2019, Cuma
Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Ramazan ayının gölgesinin üzerimize düştüğünü belirtti ve “Tüm İslam aleminin Ramazan Ayını tebrik etti. Huzur içinde Ramazan Bayramı’na erişme temennisinde bulunan Başkan Büyükkılıç, bu yıl Ramazan Sokağı’nın Fuar Alanı içindeki Kayseri Dünya Ticaret Merkezi’nde açılacağını söyledi. Başkan Büyükkılıç, önceki yıllarda Seyyid Burhaneddin Türbesi yanında kurulan Büyükşehir Belediyesi iftar sofralarının da hava koşulları ve yağmur riski nedeniyle kapalı mekana alındığını belirtti.
 
Büyükşehir Belediyesi bu yıl iftar sofrasını Belediye Hizmet Binası yanındaki Büyükşehir Yemekhanesi ve Muhabbet Çay Bahçesi’nde kuracak. İftarlara; ihtiyaç sahipleri, evine gidemeyen vatandaşlar ve esnaflar katılabilecek. Öte yandan şehir merkezindeki bazı mahallelerde ve ilçelerde de Ramazan ayına özel etkinlikler gerçekleştirilecek. İlçeler ve mahallelerdeki Ramazan etkinlikleri 7 Mayıs Salı günü Talas-Anayurt’ta başlayacak. Ramazan etkinlikleri 8 Mayıs’ta Eskişehir Bağları, 9 Mayıs’ta İncesu, 10 Mayıs’ta Hacılar, 11 Mayıs’ta Ağırnas ve 12 Mayıs’ta da Mimsin’de yapılacak.  
 
BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ’TAN DAVET
 
Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, doğa ve spor tutkunlarını Spor A.Ş.’nin 5 Mayıs Pazar günü Sarımsaklı Barajı’nda yapacağı doğa yürüyüşü ve fidan dikme etkinliğine davet etti. Başkan Büyükkılıç, vatandaşlarımızla birlikte 10 bin fidanı toprakla buluşturacaklarını belirtti.
 
Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki Spor A.Ş. düzenlediği etkinlikleri sosyal sorumluluk projeleriyle birleştirmeye devam ediyor. Spor A.Ş. 5 Mayıs Pazar günü de Sarımsaklı Barajı’nda doğa yürüyüşü ile birlikte fidan dikme etkinliği gerçekleştirecek. Spor A.Ş.’nin düzenleyeceği etkinliğe tüm vatandaşlarımızı davet eden Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, yürüyüş ve fidan dikimine katılmak isteyenlerin Spor A.Ş.’nin internet sitesi ve sosyal medya hesaplarından kayıtlarını yaptırabileceklerini ve kaldırılacak servislerle Sarımsaklı Barajı’na ulaşabileceklerini söyledi. Başkan Büyükkılıç, tüm spor ve çevre tutkunlarını bu güzel etkinliğe davet etti.
 
Spor A.Ş.’nin etkinliğine katılmak isteyenler için 5 Mayıs Pazar günü saat 08.00’de servisler hareket edecek. Yürüyüş ise saat 09.00’da başlayacak. BÜLTEN

Diğer KÜLTÜR-SANAT Haberler

 
Copyright 2016-2019
Kayseri Anadolu Haber Gazetesi
Kayseri Haber, Son dakika Kayseri haberlerini buradan takip edin. En son kayseri haberleri Kayseri Anadolu Haber'de.

Sitede kullanılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Yazı ve meteryaller hiçbir şekilde kullanılamaz!

Künye

Yazarlarımız

İletişim

Adres

Sahabiye, Ahmet Paşa Cd. No:7, 38010 Kocasinan / Kayseri

Telefon

+0.352 222 51 13 - 14

Email

kayserianadoluhaber@msn.com
Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır