menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

Başkan Büyükkılıç Talas'ta yapımı devam eden Spor Lisesini inceledi

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Talas ilçesinde Spor Lisesi’nin yapılacağı bölgede incelemelerde bulundu.
23 Haziran 2020, Salı

Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, beraberindeki ekip ile birlikte Talas ilçesinde yapılacağı planlanan Spor Lisesi'nin yapılacağı bölgeyi inceledi. Spor Lisesi’nin gençlere hayırlı olmasını dileyen Başkan Büyükkılıç, "Gençlik Spor Bakanımız hatırlanacağı üzere Kayseri’mize teşrif ettiler. Daha sonraki görüşmelerimiz de biz kendisiyle değerlendirme toplantısı yaptık. Kendileri bize, ‘ne diyorsanız o’ mantığı içerisinde rahatlatıcı bir yaklaşımı oldu. Bunun sonucunda da meyvelerimizi almaya başladık. Her şeyden önce bakanımıza ve kıymetli ekibine ve talimatları veren Sayın Cumhurbaşkanımıza huzurlarınızda teşekkür ederim" dedi.

Ülkenin genç nüfus potansiyeli olduğunu kaydeden Büyükkılıç, "Ancak buna rağmen uluslararası müsabakalar için yeterince sporcu yetiştiremiyoruz. Sporcu havuzunda ne kadar çok gencimiz olursa bu havuzdan o kadar çok başarılı sporcular çıkarabiliriz. Yapılacak olan spor lisemizle beraber hedeflerimize ulaşmamız daha kolay olacak. Gençlerimiz için bu tür yatırımlara daima destek vermeye devam edeceğiz. Şehrin altyapısına verdiğimiz önem kadar insan alt yapısına da önem veriyoruz. Sporda, kültürde, sanatta, bilimde ve diğer alanlarda da alt yapıların güçlü olmasına özen gösteriyoruz" diye konuştu.

Diğer SPOR Haberler

 
Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır