menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

Bakanlık seçime onay vermedi

Herkesin dört gözle beklediği OSB seçiminde sürpriz bir gelişme yaşandı. Bakanlık'tan OSB'de yapılmak istenen seçime onay çıkmadı.
16 Mayıs 2022, Pazartesi

Organize Sanayi Bölgesi Mali Genel Kurulu 18 Mayıs Çarşamba günü OSB Fuar alında yapılacak. OSB Yönetim Kurulu Başkanı Yunus İmamoğlu, daha önce Mali Genel Kurul’da seçim kararı da alacaklarını ve aynı gün OSB yönetim kurulunu da seçmek istediklerini açıklamıştı. Ancak evdeki hesap çarşıya uymadı, yönetim kurulu seçimleri için mevzuata aykırı olacağı yönünde görüş bildiren Bakanlıktan onay çıkmadı.

 

OSB Yönetim Kurulu Başkanı Yunus İmamoğlu, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığından mevzuata aykırılık olduğu gerekçesiyle seçim kararına onay gelmediğini açıklayarak, 18 Mayıs Çarşamba günü sadece OSB Mali Genel Kurulu’nun yapılacağını söyledi. Başkan İmamoğlu bakanlığa konuyla ilgili itirazda bulunduklarını ifade ederek, süreci Anadolu Haber’e anlattı.

OSB’de seçim ertelendi

Başkan Yunus İmamoğlu, Bakanlıktan mevzuata aykırı olacağı yönünde karar çıktığında itirazda bulunduklarını belirterek, “İtiraz olunca Bakanlıktan bizleri uyardılar. Biz de bakanlığa tekrar sorduk, görüş aldık. Seçimlerin Mali Genel Kurul’da yapıldığı takdirde mevzuata aykırı olunacağı söylendi. O nedenden dolayı da vazgeçtik” dedi.

Seçime sanayici karar verdi

Yakın zamanda seçim olması yönünde yine sanayiciye soracaklarını söyleyen Başkan İmamoğlu, “18 Mayıs Çarşamba günü sadece mali genel kurul yapılacak.  Ama biz yine seçim olsun mu diye sanayicimize soracağız. Eğer seçim olması yönünde bir kanaat, talep gelirse gününü de belirleyeceğiz. Seçimleri de mali kurulda alacağımız tarihe göre 15 gün ile bir ay arasında yaparız diye umut ediyoruz. Seçim kararı ise sanayicimizin isteğine bağlı. Bizler soracağız sanayicimiz ne derse ona göre hareket edeceğiz.” İfadelerinde bulundu.

“Zaten başkanım, neyin adaylığı?”

Seçim olması takdirde aday olup olmayacağı yönünde açıklamalarda da bulunan İmamoğlu, konuşmasını şu şekilde sürdürdü.

“Seçim olmadan adaylık havada kalırdı. Eğer seçim kararı çıkarsa o zaman karar veririm.  Şu anda başkanım zaten neyin adaylığını yapacağım ki? Daha öncede aday olmayı düşünüyorum demiştim. Ama sadece o kadardı. Daha istişare yapmamıştım arkadaşlarımla, yönetimimle. O yüzden düşünüyorum diye cevap vermiştim. Ama seçim olmadığı halde şu anda bir başka adaylık söylemi biraz yanlış olur. O gün ne getirir, ne geliştirir ona göre karar veririm.”

>>Dilek Bayram

Diğer EKONOMİ Haberler

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Copyright 2016-2019
Kayseri Anadolu Haber Gazetesi
Kayseri Haber, Son dakika Kayseri haberlerini buradan takip edin. En son kayseri haberleri Kayseri Anadolu Haber'de.

Sitede kullanılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Yazı ve meteryaller hiçbir şekilde kullanılamaz!

Künye

Yazarlarımız

İletişim

Adres

Sahabiye, Ahmet Paşa Cd. No:7, 38010 Kocasinan / Kayseri

Telefon

+0.352 222 51 13 - 14

Email

kayserianadoluhaber@msn.com
Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır