menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

Baba ocağında hasret giderdi

TBB Başkanı Feyzioğlu, çocukluğunun geçtiği konağı ziyaret etti.
23 Aralık 2019, Pazartesi

Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu, Türkiye Barolar Birliği İç Anadolu Barolar Toplantısı için geldiği Kayseri'de, çocukluğunun geçtiği Talas ilçesindeki konağı gezdi.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamaya göre, Feyzioğlu, Türkiye'nin çeşitli illerinden baro başkanları ile dedesi Turhan Feyzioğlu'ndan kalan Feyzioğlu Konağı'nı gezdi.

Belediye Başkanı Mustafa Yalçın'dan konak hakkında bilgi alan Feyzioğlu, ziyarette anılarını tazelediğini ve çok farklı duygular içerisinde olduğunu belirtti. 

Feyzioğlu, konağın her köşesinde farklı bir anısının olduğunu anlatarak, şunları kaydetti:

"Talas Belediyesine teşekkür ediyorum. Konağın belediyemizin hizmetinde olması ve halkın kullanımına açılmış olması benim için çok önemli. Vaktiyle İl Özel İdaresi kamulaştırmıştı onlara da çok teşekkür ediyorum. Burası 1980'e kadar yazları geldiğimiz bir konaktı. Büyük dedemin aldığı, her köşesinde hatırası olan, atalarımın hatırası olan bir konak burası. İşte bir tarafta büyükannemi hatırlıyorum, halamı hatırlıyorum çamaşır yıkarken, yemek yapılırken mutfağı hatırlıyorum. Yediğim fiskeleri bile hatırlıyorum. Biz şuradaki yan odada yer yataklarında 20 tane çocuk kalırdık. Tabii o zaman aileler çok çocuklu, çok kardeş var. Kardeş çocukları buraya geldiğimiz için her bir kardeşin de en az 4-5 çocuğu var, hepimiz yan yana yatardık. Halamız başımızda."

Bütün bir yaz dışarı çıkmadan vakit geçirdiklerini anlatan Feyzioğlu, "Burada bahçede oynardık, vakit geçirirdik, ağaca tırmanırdık, dut ağacından düşerdik. Çok özel duygular tabi bunlar. Bunları bana bir kez daha yaşatan Talas Belediyesine çok teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı.

Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın da konağın ayakta kalmasında Metin Feyzioğlu'nun büyük emeği olduğunu belirterek, "Feyzioğlu ailesi, Kayseri'nin en köklü ailelerinden birisi. Onların hatıralarını bugün burada dinlemiş olduk. Bu hatıralara sahip çıkmak da bizim görevimiz. Başkanımın ve Türkiye'nin çeşitli illerinden baro başkanlarının bugün burada olmasından ayrı bir keyif aldık." açıklamasında bulundu.

Diğer YAŞAM Haberler

 
Copyright 2016-2019
Kayseri Anadolu Haber Gazetesi
Kayseri Haber, Son dakika Kayseri haberlerini buradan takip edin. En son kayseri haberleri Kayseri Anadolu Haber'de.

Sitede kullanılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Yazı ve meteryaller hiçbir şekilde kullanılamaz!

Künye

Yazarlarımız

İletişim

Adres

Sahabiye, Ahmet Paşa Cd. No:7, 38010 Kocasinan / Kayseri

Telefon

+0.352 222 51 13 - 14

Email

kayserianadoluhaber@msn.com
Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır