menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

ATAŞ’TAN DİKKAT ÇEKEN TEPKİ: DOLANDIRICILIK YAPIYORLAR

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, yayıncılıkta yapılan hülleyi Meclis gündemine taşıdı. Milletvekili Ataş, “RTÜK’ün iktidara muhalif olan, gerçek habercilik yapan kanallara verdiği cezalar ortadayken, asıl zararlı yayınlara kayıtsız kalması kabul edilemez bir durumdur” dedi. Toplumu tehdit eden bu duruma el atılması gerektiğini dile getiren Ataş, “Alenen dolandırıcılık yapılıyor” dedi ve sessiz kalınmasına tepki gösterdi.
20 Ekim 2020, Salı

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, sorunların çözümüne yönelik mücadelesini sürdürüyor. Ataş, bu kez de Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı’na (TBMM)Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, tarafından yazılı olarak cevaplandırılması istemiyle soru önergesi vererek, zararlı yayınları sordu. Bazı televizyon kanallarının RTÜK tarafından verilen her cezada hülle yaparak zararlı yayınlarına devam ettiğini belirten Ataş, “Toplumumuzun ahlakının ve özellikle de çocuklarımızın ahlaki gelişimini olumsuz etkileyen bu durumun önüne geçilmesi gerektiğini belirterek, “Aynı zamanda alenen dolandırıcılık yapılıyor” diye konuştu.

GERÇEK HABERCİLİK YAPANLARA CEZA VAR, AMA ASIL ZARARLI YAYINLARA KAYITSIZ KALINIYOR

“TÜRKSAT üzerinden uydu yayını yapan bazı televizyon kuruluşlarının program içerikleri toplumun genel ahlakına aykırı olmakla birlikte toplum sağlığını ve toplum ahlakını tehlikeye düşürecek niteliktedir” ifadelerini kullanan Milletvekili Dursun Ataş,  “İlgili kuruluşlar RTÜK‘den çok sayıda cezaya muhatap olmalarına rağmen bir yıl sonra bu cezalar sıfırlandığından zararlı yayınlarına devam etmektedirler. Peş pepe farklı logolar ile aynı içerikleri pazarlayanlar cezaya muhatap olduklarında diğer yayınlarla devam ederek hülle yapmaktadırlar. Toplumumuzun ahlakının ve özellikle de çocuklarımızın ahlaki gelişimini olumsuz etkileyen aynı zaman da dolandırıcılığın alenen yapıldığı bu yayınların önüne geçilmesi elzemken yine uydu yayınlarındaki ekonomik sıkıntılar belli iken bu kuruluşların çok sayıda uydu kanalını finanse ederken zorlanmamaları zararlı içeriklerden elde ettikleri gelirin boyutunu da açıkça göstermektedir. RTÜK’ün iktidara muhalif olan, gerçek habercilik yapan kanallara verdiği cezalar ortadayken, asıl zararlı yayınlara kayıtsız kalması kabul edilemez bir durumdur” dedi.

HÜLLECİLERE CEZA YOK MU?

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, Kültür ve Turizm Bakanı  Mehmet Nuri Ersoy’dan, yönelttiği şu sorulara da yanıt istedi: RTÜK tarafından verilen her cezada hülle yaparak yayını devam ettiren bu zararlı kuruluşların lisans iptalini gerçekleştirmek mümkün değil midir? RTÜK tarafından verilen uyarı ve cezalar belli iken bu kanalların yayına devam etmeleri sadece uydu kiralarındaki beklentiler midir? Türkiye Cumhuriyeti’nin kanunları ve kuruluşları genel ahlakı, toplum sağlığını, aileyi gençleri ve çocukları zararlı alışkanlıklardan ve yayınlardan korumayı amaç edinirken bu kuruluşlar açıktan günün her saatinde yayınlarını nasıl devam ettirebilmektedirler?  >>Kurumsal Haber

 

Diğer SİYASET Haberler

 
Copyright 2016-2019
Kayseri Anadolu Haber Gazetesi
Kayseri Haber, Son dakika Kayseri haberlerini buradan takip edin. En son kayseri haberleri Kayseri Anadolu Haber'de.

Sitede kullanılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Yazı ve meteryaller hiçbir şekilde kullanılamaz!

Künye

Yazarlarımız

İletişim

Adres

Sahabiye, Ahmet Paşa Cd. No:7, 38010 Kocasinan / Kayseri

Telefon

+0.352 222 51 13 - 14

Email

kayserianadoluhaber@msn.com
Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır