menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

Ataş'tan büyük iddia

‘İmar Barışında’ yaşanan sorunların çözülmesi için Meclis araştırması açılması önerisinde bulunan İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, İmar Barışı sürecinde vatandaşların doğru bilgilendirilmediklerini ve bu nedenle mağduriyetlerin yaşandığını savundu.
16 Şubat 2021, Salı

Konuyla ilgili yazılı açıklamasında Ataş, “İmar Barışı’ndan gelecek parayı bütçe açığının kapanması için kullanan iktidar, nakit para akışının kesileceğini düşündüğü için vatandaşlarımızı uyarmamış ve vatandaşların mağdur olmasına bilerek ve isteyerek göz yummuştur.” dedi.
"YETKİLİ KİŞİLER YANILTICI BEYANDA BULUNMUŞTUR"
“Yapı Kayıt Belgelerinin verilme sürecinde yetkili kişi ve kurumlar vatandaşlarımıza uygulamayla ilgili yanıltıcı beyanlarda bulunmuşlardır” diyen Ataş, sözlerini şöyle sürdürdü:
“İlgili kurumlarca gerekli kontrol ve denetimler yapılmamış, vatandaşlarımız eksik bilgilendirilmiştir. Vatandaşlarımızda bu beyan ve söylemler doğrultusunda işlemlerine devam etmişlerdir. İmar Barışı’ndan gelecek parayı bütçe açığının kapanması için kullanan iktidar, bu uygulamayı gelir kalemi olarak görmüş, nakit para akışının kesileceğini düşündüğü için vatandaşlarımızı uyarmamış ve vatandaşların mağdur olmasına bilerek ve isteyerek göz yummuştur."
VATANDAŞLARDAN BİRÇOK ŞİKAYET GELİYOR
Vatandaşların bu konuda mağdur olduğunu ve birçok şikâyetin geldiğine dikkat çeken Milletvekili Dursun Ataş, “Geldiğimiz süreçte ülkemizin her bölgesinden bu konuyla ilgili yoğun şikâyetler ve konunun çözülmesine yönelik talepler gelmektedir. Bu bakımdan vatandaşlarımızın mağduriyetlerin giderilmesi ve taleplerinin karşılanması için; gerekli araştırma ve çalışmaların yapılması, çözüm önerilerinin sunulması amacıyla Meclis Araştırması açılması gerekmektedir. Bu konuda İYİ Parti olarak gerekli girişimlerde bulunduk.” diye konuştu.
“YAŞANAN MAĞDURİYETLER GİDERİLMELİDİR”
Meclis araştırması açılmasının gerekçelerini de anlatan İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, vatandaşların süreç içerisinde yanlış bilgilendirmelerine tepki gösteren Ataş, iktidara çağrıda bulunarak, yeni bir düzenleme ile vatandaşların zararlarının karşılanması ve yaşanan mağduriyetlerinin de giderilmesi gerektiğini dile getirdi.
Kurumsal Haber

Diğer SİYASET Haberler

 
Copyright 2016-2019
Kayseri Anadolu Haber Gazetesi
Kayseri Haber, Son dakika Kayseri haberlerini buradan takip edin. En son kayseri haberleri Kayseri Anadolu Haber'de.

Sitede kullanılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Yazı ve meteryaller hiçbir şekilde kullanılamaz!

Künye

Yazarlarımız

İletişim

Adres

Sahabiye, Ahmet Paşa Cd. No:7, 38010 Kocasinan / Kayseri

Telefon

+0.352 222 51 13 - 14

Email

kayserianadoluhaber@msn.com
Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır