menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

Ataş: "Ekonomi kimin için büyüyor?"

TÜİK rakamlarındaki büyüme rakamlarının vatandaşa yansımadığını savunan İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, “İddia edildiği gibi Türk ekonomisi büyüyorsa, bu büyüme neden vatandaşta olumlu bir etki yaratmıyor." dedi.
06 Haziran 2021, Pazar

"Türkiye büyüyor." açıklamalarına tepki gösteren Ataş, son verilere göre Türkiye 'nin yüzde 7 büyüdüğü söylenmesine karşılık, istihdamın azaldığını, işsizliğin arttığını ve vatandaşın sürekli borçlandığını ifade etti.

"BÜYÜMENİN VATANDAŞA FAYDASI YOK"

Söz konusu büyümenin vatandaşa faydası olmadığını belirten Ataş, ekonomik büyüme rakamlarının vatandaşlar üzerindeki etkisinin ve kur ile nüfus artışı dikkate alınarak söz konusu istikrarsız büyümenin neden ve sonuçlarının araştırılması amacıyla Meclis Araştırması açılmasını talep ettiklerini dile getirdi.

"ARAŞTIRILMALI..."

Ataş, "İddia edildiği gibi Türk ekonomisinin büyümesinin neden vatandaşta olumlu bir etki yaratmadığı konusu incelenmeye muhtaç bir konudur. Nitekim içinde bulunduğumuz derin ekonomik buhran, vatandaşların geçim sıkıntısı, pandemi, uzun süredir kapalı yüz binlerce işletme dikkate alındığında bu tezatlık göze çarpmaktadır. Kötü yönetim nedeniyle istikrarsız büyümenin ve bu rakamların vatandaş üzerindeki etkilerinin araştırılması, net rakamların ortaya konması ve gerekli adımların ne olduğunun belirlenmesi elzemdir." dedi.

>>Kurumsal Haber

Diğer SİYASET Haberler

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Copyright 2016-2019
Kayseri Anadolu Haber Gazetesi
Kayseri Haber, Son dakika Kayseri haberlerini buradan takip edin. En son kayseri haberleri Kayseri Anadolu Haber'de.

Sitede kullanılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Yazı ve meteryaller hiçbir şekilde kullanılamaz!

Künye

Yazarlarımız

İletişim

Adres

Sahabiye, Ahmet Paşa Cd. No:7, 38010 Kocasinan / Kayseri

Telefon

+0.352 222 51 13 - 14

Email

kayserianadoluhaber@msn.com
Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır