menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

Ataş: “14 gün tam karantina uygulanmalıdır”

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, açıklanan yeni Koronavirüs tedbirleri ile ilgili olarak, “Aç kapa, aç kapa yaparak bu sorun çözülemez” dedi.
01 Aralık 2020, Salı

Açıklanan tedbirlerin vatandaş cephesinde yine hayal kırıklığı ile sonuçlandığını ifade eden Ataş, “Artan Koronavirüs vakalarının ardından yeni tedbirlerin alınması gerekiyordu. Sayın Cumhurbaşkanı yeni tedbirleri açıkladı ve görüldü ki, açıklanan tedbirler yeterli değildir. Aç kapa, aç kapa yaparak bu sorun çözülemez. Vatandaşa, esnafa, işçiye doğrudan maddi destek verilerek, en az 14 gün tam karantina uygulanmalıdır” dedi.

“Esnafa bir aç bir kapa diyorsunuz. Desteğe gelince de ortada görünmüyorsunuz” diyen İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, iktidara tepki göstererek, şu ifadeleri kullandı: “Esnafı, vatandaşı bankaların faiz sarmalına teslim ediyorsunuz. Vatandaşa, esnafa evde kal diyenler, ne yer ne içerler diye düşünmüyor. Geçim derdine düşen vatandaşın hali görmezden gelinerek, pembe tablolar çizilerek adeta vatandaşın aklıyla alay edilmeye devam ediliyor ” diye konuştu.

Büyüme rakamlarının da açıklandığını ifade eden Ataş, vatandaşın ekonomik açıdan küçüldüğünü, alım gücünün her geçen gün azaldığına dikkat çekerek, “Bu nasıl büyüme? Büyüyen kimler?” diye sordu. Ataş, “Büyüme rakamları açıklandı. TÜİK açıklar da büyüme olmaz mı? Esnaf perişan, vatandaş ekmeğe muhtaç, çiftçi kredisini ödeyemiyor, işsizlik artıyor, enflasyon vatandaşı eziyor, Merkez Bankası'nda rezerv kalmamış, hazine tükenmiş yani durum tam takır, ama ‘biz büyüyoruz’ İnanırsan! Etrafımızda yüzde 6,7 büyüyen kimse yok. Büyüyen kim? Vatandaş büyüyenleri görüyor. Servetlerine kimlerin servet kattığını biliyor” şeklinde konuştu. Kurumsal Haber

Diğer GÜNCEL Haberler

 
Copyright 2016-2019
Kayseri Anadolu Haber Gazetesi
Kayseri Haber, Son dakika Kayseri haberlerini buradan takip edin. En son kayseri haberleri Kayseri Anadolu Haber'de.

Sitede kullanılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Yazı ve meteryaller hiçbir şekilde kullanılamaz!

Künye

Yazarlarımız

İletişim

Adres

Sahabiye, Ahmet Paşa Cd. No:7, 38010 Kocasinan / Kayseri

Telefon

+0.352 222 51 13 - 14

Email

kayserianadoluhaber@msn.com
Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır