menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

'Artık Çekilmez Oldun Kızak Yarışması' ile eğlenceli dakikalar

Erciyes Kayak Merkezi’nde bu yıl 4.’sü düzenlenen 'Artık Çekilmez Oldun Kızak Yarışması’' yarışmacılara ve izleyenlere eğlenceli dakikalar yaşattı.
02 Nisan 2021, Cuma

Türkiye'nin önemli kayak merkezlerinden biri olan Erciyes'te, her yıl geleneksel olarak düzenlenen Artık Çekilmez Oldun Kızak Yarışması'nın 4.'sü düzenlendi. Eğlenceli dakikalara sahne olan yarışmada birinci olan çifte Doğu Karadeniz turu ve otelde akşam yemeği hediye edilirken, ikinci olan çifte akşam yemeği ve kahvaltı, üçüncülere akşam yemeği, en genç katılımcı çifte kahvaltı ve en tecrübeli çifte de yemek hediye edildi.

"Pandemi şartlarında dar koşullarda da olsa başarı ile neticelendirdik"
Erciyes A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Murat Cahit Cıngı, yarışmayla ilgili yaptığı açıklamada, "Kayseri Büyükşehir Belediyesinin ülkemize armağan ettiği bu güzel yatırımları sadece kar ve kış sporlarında değerlendirmiyoruz. Aynı zamanda birçok sosyal, sportif ve kültürel aktiviteye de ev sahipliği yapıyoruz. Erciyes’te artık gelenekselleştirmiş olduğumuz eşler arası ‘Artık Çekilmez Oldun Kızak Yarışması’nın bu yılki etabını da pandemi şartlarında dar koşullarda da olsa başarı ile neticelendirdik. Çiftlerimiz zor bir parkurda koşarak eşlerini çektiler ve sonra birlikte aşağı indiler. Mesafe kısa görünmesine rağmen dağın üzerinde az oksijenli ortamda ve eğimli bir noktada bu işi yapmak gerçekten ciddi bir performans istiyor. Başarı ve keyifle bir yarışmayı daha bitirdik. Özellikle bugün ilk defa bir hanımefendi bir beyefendiyi kızakla çekti. O da yarışma tarihimizde bir ilk oldu. Keyifli bir an yaşamış olduk.” ifadelerini kullandı.

Yarışmanın birincisi olan Abdülsamet Özer de "Yarışmayı Erciyes Kayak Merkezi’nin sosyal medya hesabından gördük. Birinci olacağımıza inandık ve birinci de olduk. Artık Çekilmez Oldun yerinde bir slogan. Artık bir 5 dakika çekmek zorunda kaldık. Yıllardır söyleyemediğimizi 5 dakikada burada söylemiş olduk. Yarışmada seneye de birinciyiz o zaman.” dedi.
Yarışmada ilk olarak partnerini çeken ve sonuncu olan İldeniz Gevişen de, “Mühim olan katılmaktı tabi ki. Güzel bir yarıştı ve yorulduk. Denedim en azından. 3 yıldır yapılmayanı yaptım. İlk olarak katılmak güzeldi bu anlamda. Herkese tavsiye ediyorum. Hayatın müşterekliğini gösterdiğimizi düşünüyorum. Kadın kadına girmek istedik yarışmaya. Bulmuştum zayıf arkadaşımı çekecektim ne güzel ama kabul edilmediği için başka erkek bir arkadaşımızla katıldık. Ekstra 25 kilo kattı bana.” diye konuştu.

İHA

Diğer YAŞAM Haberler

 
Copyright 2016-2019
Kayseri Anadolu Haber Gazetesi
Kayseri Haber, Son dakika Kayseri haberlerini buradan takip edin. En son kayseri haberleri Kayseri Anadolu Haber'de.

Sitede kullanılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Yazı ve meteryaller hiçbir şekilde kullanılamaz!

Künye

Yazarlarımız

İletişim

Adres

Sahabiye, Ahmet Paşa Cd. No:7, 38010 Kocasinan / Kayseri

Telefon

+0.352 222 51 13 - 14

Email

kayserianadoluhaber@msn.com
Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır