menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

“Anayasa Mahkemesi başkanı görevini bırakmalıdır”

Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve HDP Kapatılsın Platformu Başkanı Hasan Korkmazcan, AYM Başkanı Zühtü Arslan’ın HDP’nin kapatılması ile ilgili tavrına karşı basın açıklaması yaptı. Korkmazcan, “Sayın Arslan’ın HDP kapatma davası konusunda yaptığı açıklama vahimdir. Anayasa Mahkemesi Başkanı Sayın Zühtü Arslan’ın en kısa sürede bu görevinden istifa etmesini kendisine tavsiye ediyoruz.” dedi.
02 Temmuz 2021, Cuma

AYM Başkanı Zühtü Arslan’ın yargı alanında büyük bir yük altında olan 20 bin civarındaki hâkim ve savcıyı zan altında bıraktığını söyleyen Korkmazcan, “Yargımızı vesayet altında gösteren, vicdanına göre karar vermeyen hâkim, iradesine ipotek konmasına izin veren hâkim imaları ile düşman çevrelere malzeme vermiş ya da onların ağzıyla yargımıza bühtanda bulunmuştur.” ifadelerini kullandı.

“Zühtü Arslan açıklamaları ve tutumuyla HDP kapatma davasında oyunun rengini belli etmiştir” diyen Korkmazcan, “Sayın Arslan’ın HDP kapatma davası konusunda yaptığı açıklama ise vahimdir. Mehmetçiğe silah sıkan, ABD’nin “kara gücüm” diyerek silahlandırdığı, eğittiği, bütçesinden açıkça tahsisat ayırıp maaşa bağladığı bölücü terör örgütü PKK ve onun kolu bacağı olan ve TBMM’de PKK marşı söyleyerek koridorları kirleten HDP’ye umut vermiştir. HDP’yi formatlayıp Türk siyasi hayatını ve demokrasimizi düzeysiz konuma getirmenin aracı yapmak isteyen güçlere yeni projeler için alan açmaktadır.”diye konuştu.

Kurumsal Haber

Diğer SİYASET Haberler

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Copyright 2016-2019
Kayseri Anadolu Haber Gazetesi
Kayseri Haber, Son dakika Kayseri haberlerini buradan takip edin. En son kayseri haberleri Kayseri Anadolu Haber'de.

Sitede kullanılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Yazı ve meteryaller hiçbir şekilde kullanılamaz!

Künye

Yazarlarımız

İletişim

Adres

Sahabiye, Ahmet Paşa Cd. No:7, 38010 Kocasinan / Kayseri

Telefon

+0.352 222 51 13 - 14

Email

kayserianadoluhaber@msn.com
Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır