menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

Aile Hekimlerinden Ebelere Sürpriz

Bünyan’da görev yapan Aile Hekimleri, Bünyan Devlet Hastanesi çalışanlarına sürpriz müzik dinletisi düzenledi. Ebeler Günü münasebeti ile düzenlenen bu programda, Elektrogitarda Uzm. Dr. Abdullah Teksan, Akustik gitarda Dr. İzzet Erdoğan hünerlerini sergilerken, Ebe Ahi Baydemir de solist olarak eşlik etti.
30 Nisan 2019, Salı
Bünyan Devlet Hastanesi Başhekimliği tarafından 29 Nisanda düzenlenen programa, Bünyan Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Nuri Çakır, hastane yönetimi, ebeler ve sağlık çalışanları katıldı.
 
Etkinlikte konuşan Başhekim Çakır: “Ebelik, tarihin en eski mesleklerinden biridir. Sağlıklı aileler geleceğin anahtarıdır. Bilindiği üzere; Sağlığın temeli gebelik ve doğumla atılır. Tüm dünyada aile sağlığını korumak ve yükseltmek için çalışan ebelik mesleği, yüklendiği bu önemli misyon ile toplum için vazgeçilmez meslekler arasında yer almaktadır. Ebelik mesleğinin önemine dikkat çekmek için dünyada ve ülkemizde her yıl 21-28 Nisan Ebeler Haftası ve 5 Mayıs Dünya Ebeler Günü olarak kutlanır. Bünyan Devlet Hastanesi’nde çalışan tüm ebelerimizin Ebeler Haftasını kutluyor, şükranlarımı sunuyorum.” dedi.
 
Program sonunda hafta dolayısıyla meslek hayatında 25 yılı geride bırakan ebelere ‘Teşekkür Belgesi’ verilmesi ile son buldu. BÜLTEN

Diğer SAĞLIK Haberler

 
Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır