menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

AGÜ'lü yabancı öğrenciler, sağlık çalışanları için siperlikli maske üretiyor

Kayseri'de, Abdullah Gül Üniversitesinde (AGÜ) eğitim gören yabancı öğrenciler, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadelede fedakarca görev yapan sağlık çalışanları için siperlikli maske üretiyor.
15 Nisan 2020, Çarşamba

AGÜ Makine Mühendisliği Bölümü'nün laboratuvarında, Makine Endüstri Mühendisliği ve Mimarlık bölümlerinin üç boyutlu yazıcılarıyla, 7 gün 24 saat üretime başlandı.

Türkiye'de üç boyutlu yazıcısı olanların bir araya gelerek sağlık çalışanlarına destek için kurdukları "3 Boyutlu Destek Oluşumu" bünyesinde üretilen maskeler, AGÜ'nün finansmanıyla imal ediliyor.

AGÜ Öğretim Üyesi Prof. Dr. Emin Faruk Keçeci gözetiminde, salgından sonra ülkelerine gidemeyen Pakistanlı öğrenciler Fasih Munir Malik ve Syed Faiz Ali de bu sürece katkı sağlıyor.

Üretimle ilgili açıklama yapan Keçeci, özellikle yabancı öğrencilerin bu çalışmaya gönüllü katılması ve kentteki sağlık çalışanlarına destek vermesinden memnuniyet duyduklarını belirtti.

Kayseri'deki sağlıkçıların ihtiyacını karşılamak için üç boyutlu 28 yazıcıyla imalat yaptıklarını anlatan Keçeci, diğer illerdeki çalışanlara da katkı sağlamayı hedeflediklerini vurguladı.

Diğer BİLİM-TEKNOLOJİ Haberler

 
Copyright 2016-2019
Kayseri Anadolu Haber Gazetesi
Kayseri Haber, Son dakika Kayseri haberlerini buradan takip edin. En son kayseri haberleri Kayseri Anadolu Haber'de.

Sitede kullanılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Yazı ve meteryaller hiçbir şekilde kullanılamaz!

Künye

Yazarlarımız

İletişim

Adres

Sahabiye, Ahmet Paşa Cd. No:7, 38010 Kocasinan / Kayseri

Telefon

+0.352 222 51 13 - 14

Email

kayserianadoluhaber@msn.com
Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır