menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

AGÜ’lü öğrenciler Portekiz’de

Abdullah Gül Üniversitesi’nin (AGÜ) yu¨ru¨tu¨cu¨sü olduğu ve Tu¨rkiye Ulusal Ajansı tarafından gönderen organizasyon olarak fon aldığı ilk proje olan "From Youth Factory to Europe for Volunteerism and Solidarity” projesi kapsamında gönüllü öğrenciler 2 ay süreyle Portekiz'de Avrupa Dayanışma Programı (ESC) hareketlilik projesine katıldı.
03 Eylül 2021, Cuma

Portekiz’in Viseu şehrinde gerçekleştirilen hareketlilik projesinde başvuruları AGÜ Gençlik Değişimi Komitesi tarafından değerlendirildikten sonra uygun görülen Makine Mühendisliği 4. sınıf öğrencisi Ertuğrul Öztürk, Mimarlık 2. sınıf öğrencisi Beyza Çetindağ ve Bilgisayar Mühendisliği 1. sınıf öğrencisi Dilanur Kök yer aldı.

Öğrenciler, Viseu Belediyesi'nin gençlik merkezinin gönüllü çalışanları olarak faaliyet gösterip, farklı genç grupları için dil kursları, dans kursları, kültürel kaynaşma günleri ve oyunları, tiyatro/drama çalışmaları, spor etkinlikleri vb. çeşitli faaliyetler düzenleyerek hareketlilik projesini tamamladı.

Aynı projenin bir diğer ayağı olan Romanya içinde yine 3 gönüllü öğrenci seçilerek, iki aylık hareketlilik projesine Eylül itibariyle başladı.

Kurumsal Haber

Diğer EĞİTİM Haberler

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Copyright 2016-2019
Kayseri Anadolu Haber Gazetesi
Kayseri Haber, Son dakika Kayseri haberlerini buradan takip edin. En son kayseri haberleri Kayseri Anadolu Haber'de.

Sitede kullanılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Yazı ve meteryaller hiçbir şekilde kullanılamaz!

Künye

Yazarlarımız

İletişim

Adres

Sahabiye, Ahmet Paşa Cd. No:7, 38010 Kocasinan / Kayseri

Telefon

+0.352 222 51 13 - 14

Email

kayserianadoluhaber@msn.com
Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır