menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

AGÜ, "2020 Asya Ödülleri"ne aday gösterildi

Abdullah Gül Üniversitesi (AGÜ), Times Higher Education'ın (THE) Asya Üniversiteler Zirvesi kapsamında vereceği 2020 Asya Ödüllerinde, "Yılın Uluslararası Stratejisi" kategorisine aday gösterildi.
06 Haziran 2020, Cumartesi

AGÜ'den yapılan yazılı açıklamada, toplumsal etki sıralamasında dünya üniversiteleri arasında 2 yıldır ilk 200’e giren tek Türk üniversitesi olan AGÜ'nün, Asya Üniversiteler Zirvesi kapsamında 2020 Asya Ödüllerine aday gösterildiği belirtildi.

AGÜ'nün "Yılın Uluslararası Stratejisi" kategorisinde finale kalan 8 üniversite arasında yer aldığı aktarılan açıklamada, "AGÜ, hazırladığı uluslararasılaşma stratejisi ile bu kategoride finale kalan tek Türk üniversitesi olurken, yarışmanın ödül töreni ise Kovid-19 nedeniyle 17 Kasım'da online gerçekleştirilecek." ifadesi kullanıldı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Rektör Prof. Dr. İhsan Sabuncuoğlu, üniversitelerin eğitim, araştırma ve topluma katkı misyonlarını önemsediklerini ve AGÜ'yü uluslararasılaşmaya önem veren bir üniversite olarak kurduklarını anlattı.

Yaptıkları çalışmaların AGÜ’ye uluslararası başarılar kazandırdığına dikkati çeken Sabuncuoğlu, THE, Quacquarelli Symonds (QS) ve Multirank gibi dünyanın önde gelen uluslararası derecelendirme kuruluşlarının sıralamalarında önemli dereceler elde ettiklerini aktardı.

Diğer EĞİTİM Haberler

 
Copyright 2016-2019
Kayseri Anadolu Haber Gazetesi
Kayseri Haber, Son dakika Kayseri haberlerini buradan takip edin. En son kayseri haberleri Kayseri Anadolu Haber'de.

Sitede kullanılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Yazı ve meteryaller hiçbir şekilde kullanılamaz!

Künye

Yazarlarımız

İletişim

Adres

Sahabiye, Ahmet Paşa Cd. No:7, 38010 Kocasinan / Kayseri

Telefon

+0.352 222 51 13 - 14

Email

kayserianadoluhaber@msn.com
Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır