menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

Adliye’de HES kuyruğuna anında çözüm

Haber: Şeref KAHRAMAN – Kayseri Adliyesi’de Hayat Eve Sığar(HES) kodu ile girişinin ardından başlayan uzun kuyruğa acil çözüm bulundu. Kayseri Valisi Şehmus Günaydın, Anadolu Haber’e yaptığı açıklamada, yeni gelen cihaz ile birlikte uzun kuyruğun önüne geçildiğini söyledi.
25 Eylül 2020, Cuma

Kamu kurum ve kuruluşlarında Hayat Eve Sığar (HES) kodu ile giriş yapılmasının zorunlu olmasının ardından geçtiğimiz günlerde Kayseri Adalet Sarayı önünde uzun kuyruklar oluşmuştu. HES kodu almayı bilmeyen vatandaşlar, polislerden yardım alsa da, adliye önünde kalabalığın olmasına sebep olmuşlardı.

Adliye’de Cumhuriyet Başsavcılığı hemen harekete geçerek, yeni bir x-ray cihazı daha getirdi ve bu görüntüyü ortadan kaldırdı. Kayseri Valisi Şehmus Günaydın da, konu ile ilgili Kayseri Anadolu Haber’e yaptığı açıklamada, tüm kamu kurumlarına riskli vatandaşların alınmaması konusunda HES kodunun önemli bir çalışma olduğunu, Kayseri Adliyesi’nde yapılan görüşmeler neticesinde yeni gelen cihaz ile birlikte uzun kuyruğun önüne geçildiğini söyledi.

Diğer GÜNCEL Haberler

 
Copyright 2016-2019
Kayseri Anadolu Haber Gazetesi
Kayseri Haber, Son dakika Kayseri haberlerini buradan takip edin. En son kayseri haberleri Kayseri Anadolu Haber'de.

Sitede kullanılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Yazı ve meteryaller hiçbir şekilde kullanılamaz!

Künye

Yazarlarımız

İletişim

Adres

Sahabiye, Ahmet Paşa Cd. No:7, 38010 Kocasinan / Kayseri

Telefon

+0.352 222 51 13 - 14

Email

kayserianadoluhaber@msn.com
Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır