menüler
HAVA DURUMU

KUDÜS’E NEDEN SAHİP ÇIKMALIYIZ?

Süleyman Tuna Han TAŞÇI
Süleyman Tuna Han TAŞÇI
10 Aralık 2017, Pazar

Kudüs’ün resmi olarak İsrail’in başkenti ilan edilmesi, tüm Müslümanları ayağa kaldırdı. Dünyanın her yerinde Müslümanlar protesto gösterileri yaparak, Kudüs’ü İsrail’e teslim etmeyeceklerini haykırdı.

Bu noktada oluşan tepkiler, yeterli olmamakla birlikte son derece olumludur. Ama bana kalırsa hem İslam ülkeleri hem de Müslümanlar bu konuda çok geç kaldılar.

İsrail, yıllardan beri Filistin topraklarını adım adım işgal ederek, Kudüs’e kadar geldi. Ve son hamleyi de Kudüs’ü resmi olarak başkent ilan ederek, yapmaya çalışıyorlar. “Resmi olarak” diyorum çünkü hem Kudüs hem de Mescid-i Aksa, zaten fiili olarak yıllardır İsrail’in işgali altında.

Siyonst yönetimi, bu topraklarda fiili olarak zaten yıllardır hüküm sürüyordu. Son olarak Mescid-i Aksa’yı ibadete kapatarak, Müslümanların tepkisini ölçtüler ve resmi işgalin provasını yaptılar. İsrail’in her attığı adım sonrası Müslümanlar görünürdü ayaklandı, protesto gösterisi yaptı ve bir süre sonra meseleyi unutup dünyevi işlere daldılar. Bunu her seferinde gören ve yaşayan İsrail, bir adım daha öne giderek, yeni bir hamle yaptı. Şimdi korkarım ki benzer bir durum daha yaşanacak. Alınan bu karar karşısında Müslümanlar bir süre daha bağırıp çağıracak, sonra unutup işlerine dalacaklar. Siyonist yönetimi ise istediği gibi at koşturmaya devam edecek. İnşallah ben yanılırım ve bu kez benzer bir durum ortaya çıkmaz. Zaten bu kez de İsrail başarılı olursa, geride çok daha tehlikeli ve tüm İslam dünyasına yönelik hamleler yapacaklar.

Kudüs’e sahip çıkmak her Müslümanın görevi. Birçok açıdan olduğu gibi İslam dünyasının geleceği açısından da büyük önem taşıyor.

Yıllardır bilinen ve konuşulan gerçekler var mesele… Hedefin Mısır, Suriye’den sonra Türkiye olduğuna yönelik.

Kimilerine çok uçuk gelen bu fikir, zamanla git gide daha gerçekçi bir hale geliyor.

İslam dünyasının bayraktarlığını yapmış ve yapmaya devam eden bir Türkiye, hiçbir gayrimüslim tarafından istenmiyor. Ülkemizi çökertmek için olmadık plan, olmadık oyunlar sergilediler. Sergilemeye de devam ediyorlar.

Şu ana kadar başarılı olamadılar. Ama bu olamayacakları anlamına gelmiyor.

Bunları başarısız kılacak yegane şey, bizim ülkemize, vatanımıza gerçek manada sahip çıkmamızdır. Farklılıkları, görüş ayrılıklarını bir kenara bırakarak, söz konusu vatan olduğunda kenetlenmemiz, birleşmemizdir.

Gerisi teferruattır.

 

 

En Çok Okunan Yazıları

DİĞER YAZILAR
    Copyright 2016 Tüm Hakları Saklıdır