menüler
HAVA DURUMU

Kayserispor ve Sorunlar...

A. Sibel SAKA
A. Sibel SAKA
07 Ocak 2019, Pazartesi
HİKMET Karaman geldi ve takım 7 puan toplayarak bir nebze de olsa nefes aldı.
 
Yeterli mi, elbette değil.
 
Bundan sonrası için daha kalıcı bir Kayserispor’un olabilmesi için ikinci devrenin başından itibaren peşe peşe puanlar alıp, öncelikle ilk 10 içine girmemiz gerekiyor. Yoksa; sıkıntılarla boğaşan, transfer yapamayan, alt yapıdan oyuncularla sayısal anlamda takımı tamamlayan Kayserispor’un işi bir hayli zor olacak.
 
Devre arasına gireli 10 günü geçti. Bütün takımlar borç batağında olduğu için transfer konusunda esnek davranmak zorunda kalıyorlar. Kayserispor ise bununla beraber hiç transfer yapamıyor çünkü; yasağı var. Bu yasağı anlamış değilim, neden geldi, niye bu kadar sıtıntılı bir süreçte göz yumuldu, ayrı bir yazı konusu.
 
Tabi ki Kayserispor’un kadrosu kaliteli.
 
Ancak bu kalitenin devamlılığı yok. Bireysel anlamda kaliteye tamam ama süreklilik anlamındaki kalite pek de sahaya yansımış değil.
 
DENİZ, VARELA VE CHERY...
 
Dedik ya sayısal anlamda yetersiz bir Kayserispor var. Teknik heyet de bunun farkında. Bu nedenle özellikle bazı isimlerin üzerinde çok iyi durması gerekiyor. Mesela Deniz Türüç ilk yarıda istenileni veremeyen ender isimlerden. Bundan sakatlığı etkili oldu. Ama farklı sorunların da olduğunu çok iyi biliyoruz. Bu sorunların hele şu dönemde nüksetmemesi gerekiyor. Aynı şekilde Varela ve Chery de Deniz gibi üzerinde durulmalı. Ayrı bir görev verilmeli. Çünkü; bu üç oyuncu da takımdaki en rahat sonuca gidebilecek isimler. Bunların yanında Umut Bulut, Artem Kravest ve Asamoah Gyan iyi kullanılmalı. Kalite anlamında isimleri var, ama sahaya yansımaları şimdilik pek de yeterli değil. Sonuç olarak; ligin ilk yarısında “yetersiz” bir takım vardı. Bu yetersizlik umarım ikinci yarıda tersine döner ve rahat bir ikinci yarı geçirmiş oluruz.

En Çok Okunan Yazıları

DİĞER YAZILAR
    Copyright 2016 Tüm Hakları Saklıdır