menüler
HAVA DURUMU

HERKES DÜŞÜNEMEZ

Şebnem KARMAÇ
Şebnem KARMAÇ
27 Temmuz 2018, Cuma
Hayat mucadelesi olarak tabir etdiğimiz olayın son senelerde daha çok ve sürekli gelir ve huzur bakımından rahat olma durumuna sürüklenmedi mi sizcede?
 
“Fakat fırtına veya bunaltıcı sıcak kadar, havanın durgunluğu da insanı rahatsız edebilir, aynı şekilde ılımlı bir mutlulukda talihsizlik kadar kışkırtıcı olabilir ve isteksizlik çeken pek çok kadın için, umutsuzluğun getirdiği sürekli bir doyumsuzluktan daha tekinsizdir.”
 
Stefan Zweig’in korku adlı kitabında yer alan bu bölüm bir nevî açıklık getirdi insana bazen herşeyin yolunda olmasıda rahatsız edebilir çünkü yaratılış bakımından her zaman bir yarış ve mücadele içindeyiz örneğin daha iyi bir miktarda para kazanmak ve iyi ev, araba, arsa vs. almak veya daha sağlıklı, mutlu, huzurlu olmak gibi birçok hayat savaşı içerisindeyiz ama bunları “tatlı telaş” olarak adlandırıyoruz. Çünkü dediğimiz gibi sayın okurlarım durgun bir hayatta insanı bunaltabilir. Mesala hayat boyunca hep mutlu veya üzgün olamayız yeri gelecek en sevdiklerimizi kaybedeceğiz yeri gelecek hasta olacağız yeri gelecek öpüp başımıza koyduğumuz dostlarımız sırtımızdan vuracak ama biliyor musunuz annemin bir sözü vardır “Hayatında tuzu biberi bunlar.”
diye çünkü her insan sıkıntı yaşar.
 
Ağlar, güler burada tek çıkar yolumuz güçlü olmak ve her olayda bir iyilik, güzellik aramak yani hayır aramak gerekmez mi? Bir nevî hayat bir yolculuk ve yolda sıkılmamak için kendinize bir heycan katmak için müzik dinlersiniz kitap okursunuz ve en önemlisi düşünürüz çünkü hiçbir zaman düşünmekten sıkılmazsınız çünkü düşünmek sandığımızdan daha zor ve derin bir uğraştır.

En Çok Okunan Yazıları

DİĞER YAZILAR
    Copyright 2016 Tüm Hakları Saklıdır