menüler
HAVA DURUMU

ŞİMDİYE KADAR AYNI ANDA İKİ ÖDÜL ALAN TEK BAŞKAN: DR.MEMDUH BÜYÜK KILIÇ

Prof. Dr. Beyhan ASMA
Prof. Dr. Beyhan ASMA
10 Ocak 2019, Perşembe
Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Melikgazi Belediyesi olarak 2018 yılında Kent içi Ulaşım Kategorisinde Taha Carım Bulvarı Projesi ile Kentsel Tasarım Kategorisinde Germir İptida-i Mektebi projelerinin ödüllendirildiğini ve bu çalışmaların birçok yerel yönetimi de örnek gösterildiğini söyledi. Uygulaması başarı ile tamamlanmış projeler.
 
Projelerinin ödüllendirildiğini belirten Başkan Memduh Büyükkılıç “Ulusal düzeyde yayın yapan ve merkezi İstanbul’da bulunan Özel Kalem Dergisi’nin 10. Yerel Yönetim Ödül töreninde Melikgazi Belediyesi Kentsel Tasarım Kategorisinde:
 
“Dedelerimizden,Torunlarımıza” temasıyla hazırlanan tarihi Germir İptida-i Mektebi ve Kent içi Ulaşım Kategorisinde Taha Carım Bulvarı Projeleri ödüle layık bulunulmuştur. Akademisyenlerden oluşan jüri heyeti Türkiye’den 1716 projeyi değerlendirmiş, 44 proje ödüle layık bulmuştur. İki ödül alan tek ilçe belediye Melikgazi Belediyesi olmuştur. Bu da Melikgazi için bir övünç kaynağıdır. Bu ödül çalışmalarımıza şevk katmıştır“ dedi.
 
Çalışmamız Bilimsel Olarak da Ödüllendirildi..
 
Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, ödül alan projelerin akademisyenlerden oluşan bir jüri heyetince ödüle layık bulunmasının aynı zamanda çalışmaların bilimselliğini de kanıtladığını kaydetti. Başkan Memduh Büyükkılıç, belediye çalışmaların bu tür kurum, kuruluş ve mesleki oda ve derneklerce ödüllendirilmesinin çalışanları motive ettiğini ve şevk verdiğini sözlerine ekledi.
 
Ayrıca; sayın başkanımız Dr. Memduh Büyükkılıç Kayseri,Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, 2017 yılı Tarihi Kültürel Mirası Koruma Proje ve Uygulamalarını Özendirme yarışmasının sonuçlandığını ve bu yarışmada Melikgazi Belediyesinin ödüllendirildiğini söyledi.
 
Melikgazi Belediyesinin kentsel bütünlük içinde 6 projesi ile 5 uygulama çalışmalarına verildiğini hatırlatan Melikgazi Belediye Başkanı MemduhBüyükkılıç, belediye tarafından yapımı gerçekleştirilen 5 ibadet, 3 konak, Ağırnas Yeraltı şehri ile Dörtayak Türbe Restorasyon çalışması olmak üzere 11 yapının ödüle layık bulduğunu kaydetti.
 
Büyükkılıç, ´´Melikgazi Belediyesi olarak tarihi yapıları aslına uygun olarak onarıyoruz. Tamamlanan yapıda günümüzün hizmetine sunuyoruz. Gerçekleştirilen ve çalışması tamamlanan 36 eserde 11 eserimiz ödül almıştır. Bu da yaptığımız çalışmanın yerinde, zamanında ve hakkı ile yapıldığının bir ifadesidir. Aslına uygun çalışmamız kültürel bütünlük, miras ve yapıya özgün çalışmadan dolayı ödüle layık bulunmuştur. Bu bizim çalışma şevkimizi artırmaktadır´´ dedi.
 
Başkanımız sayın Dr. Memduh Büyükkılıç ile gurur duyuyor seçim çalışmalarında kendilerine başarılar diler saygılarımızı sunarız.

En Çok Okunan Yazıları

DİĞER YAZILAR
    Copyright 2016 Tüm Hakları Saklıdır