menüler
HAVA DURUMU

MELİKGAZİ BELEDİYESİ BAŞKANI DR. MEMDUH BÜYÜKKILIÇ’A ÖDÜL

Prof. Dr. Beyhan ASMA
Prof. Dr. Beyhan ASMA
22 Kasım 2018, Perşembe
2017 yılı “Tarihi Kültürel Mirası Koruma Proje ve Uygulamalarını Özendirme” Yarışması’nın Antalya ilinde YAPEX Restorasyon Fuarında düzenlenen ödül töreni’nde Prof.Dr.Metin Sözen, Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç için anlamlı ve övgü dolu açıklamalarda bulundu.
 
Birçok çalışmada beraber olduklarını, iyi bir dost ve arkadaş olduğunu belirten Prof.Dr.Metin Sözen, Memduh Başkanın iki önemli özelliği bulunduğu bunlardan birinin kişisel olarak sevecen, çevresi ile barışık olması ikincinin ise açık ve net bir kimliğe sahip olmasıdır, bu da insani ilişkilerin çok gelişmişliğini gösterdiğini söyledi.
 
Prof.Dr.Metin Sözen , şu açıklamalar ile sözlerine devam etti:
 
“Başkan Memduh Bey Kayseri’de, Melikgazi’de hem tek yapıdan hem de çevredeki yeni bağlanan yerlerde bütünsel hizmet sunmakta Koramaz Vadisini havza boyutuna çıkartmaktadır. Koramaz Vadisi toparlanabilirse bir dünya projesidir. Bu projeye gözünü kırpmadan desteğini eksik etmedi ve yavaş yavaş sonuçlarını göreceğiz. Memduh başkan yeni yasa gereği Mimar Sinan’ın doğduğu ismini yaşattığı Ağırnas’tan başlayarak Tavlusun, Germir’de yeni bir hayat kaynağı üretmeye başladı. Kent içinde yapılan hareketleri bütünleştirdi. İçim o kadar rahat ki, Bu yıl 160’a yakın proje içerisinden Melikgazi Belediyesi’ne bu ödülü gönül rahatlığı ve oy birliği ile aldığımız kararla verdik. Jüri olarak Melikgazi Belediyesinin yaptığı işin büyüklüğünü konuştuk. İnşallah başkanımdan bu güzel hizmetlerinin devam etmesini diliyor, tebrik ediyorum”
 
Kayseri Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, 2017 yılı Tarihi Kültürel Mirası Koruma Proje ve Uygulamalarını Özendirme” Yarışması’nın sonuçlandığını ve bu yarışmada Melikgazi Belediyesinin ödüllendirilen 11 çalışması için düzenlenen ödül töreni’nin Antalya Fuarında gerçekleştirildiğini söyledi.
 
Ödüle layık bulunan 11 çalışmada eserlerin çevresi ve kültürel yapı içerisindeki bütünlük, yanını tamamlanması ile tekrar kültürel miras olarak günümüz hizmetine sunulmasının “Metin Sözen, koruma büyük ödülü” almasına en büyük etken olduğunu ifade eden Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç “Melikgazi Belediyesi olarak tarihi yapıları aslına uygun olarak onarıyoruz. Tamamlanan yapıda günümüzün hizmetine sunuyoruz. Gerçekleştirilen ve çalışması tamamlanan 36 eserde 11 eserimiz ödül almıştır. Bu da yaptığımız çalışmanın yerinde, zamanında ve hakkı ile yapıldığının bir ifadesidir. Aslına uygun çalışmamız kültürel bütünlük, miras ve yapıya özgün çalışmadan dolayı ödüle layık bulunmuştur. Bu bizim çalışma şevkimizi artırmaktadır'” dedi.
 
“Metin Sözen, Koruma Büyük Ödülü” bizzat Prof.Dr. Metin Sözen’den alan Başkan Dr.Memduh Büyükkılıç, onarılan ve gelecek kuşaklara kültür mirası olarak hizmet verecek eserlerin Anadolu’nun birer tapusu olduğunu sözlerine ekledi.
 
Melikgazi Belediyesi Başkanımıza göstermiş olduğu başarılardan dolayı tebrik ederiz. Başarılarının devamını dileriz.

En Çok Okunan Yazıları

DİĞER YAZILAR
    Copyright 2016 Tüm Hakları Saklıdır