menüler
HAVA DURUMU

BAŞKAN’A MEKTUP-II

Prof. Dr. Beyhan ASMA
Prof. Dr. Beyhan ASMA
06 Aralık 2018, Perşembe
Değerli Saygıdeğer Başkanım;
 
Toplamda bin yüz doksan yedi belediyenin sekiz yüz doksan dördü AK Parti'nin belediye başkanları tarafından yönetiliyor. Bu çok güzel bir tablo ama ben inanıyorum ve güveniyorum ki önümüzdeki seçimlerde bu tablo daha da zenginleşecek, daha da büyüyecek. Sayenizde; Daha çok hayırlı işler gerçekleşecek büyük hedefler, şehrimizin ve ülkemizin geleceği için dev projeler icraata geçecektir. İnşallah, önümüzdeki 2019 yerel seçimlerinde Türkiye'nin gelecek on yılına hükmedecek değişimin, dönüşümün büyükşehirlerde, illerde, ilçelerde ve beldelerde AK Parti belediyeciliğinin değişen ve gelişen tecrübesiyle, vizyonuyla yeni hamleler gerçekleşecek."Bütün kurumlarıyla ortak hayat alanının bulunacağı şehirler insanların ruhuna, insanlar şehirlerin ruhuna kimliklerini kazandıracak.” Şehirli olmanın yalnızca bir şehirde yaşama, şehrin sakini olma anlamına gelmiyor, o şehrin kültürüne de yaşamına da ortak olma anlamı taşıyor. Şehir aidiyetini gerçekleştirecek olan en başta gelen kişi o şehrin belediye başkanı oluyor.
 
Şükürler olsun ki, Melikgazi ilçesinin ve Kayseri şehrinin şanslı sakinleriyiz. Başkanımız bu ulvi görevi referans belediyecilik anlayışı hakkaniyetle yerine getirip kapısını halka hep açık tutmuştur. Halk ile iç içe olmuş dostane bir tutum sergilemiştir. Görevi başında, gelişen ve değişen teknolojiye ayak uydurarak, tanınan ve sevilen, doğru bildiğinden taviz vermeyen geniş görüşlülüğe sahipliği, sosyal-kültürel faaliyetleri olan bir başkan olmuştur.
 
Günümüzde çağdaş toplumların en önemli nitelikleri şehirleşme ile doğru orantılıdır.
 
İyi bir kentleşme, kaliteli bir yönetimden geçer. Bunda da elbette sayın başkanımız ve ekip arkadaşları önde gelir; Başkan yardımcıları, müdürleri ve diğer belediye çalışanları demektir. Belediye başkanı, yardımcı kadroları bir kentin bel kemiğidir. Görev süresince hizmet ettiğiniz ilçe, şehir ve yaşayan halkın geleceği ile layığı ve liyakatiyle yerine getirilmiştir. Allah hepinizden razı olsun!
 
Bu nedenledir ki; Başkanımızın vizyonu, bunu gerçekleştirmek için gerekli prensip ve kuralları olması bakımından, şükürler olsun, geçen hafta sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan tarafından Büyükşehir Belediyemize aday gösterilmiştir. Sosyal ve kültürel verimli çalışkan özellikleri; referans belediyecilik anlayışı; halk adamı kişiliği; çalışma arkadaşları ile hiçbir zaman kişisel olmayıp hep biz olan uyumlu başarılı ilişkileri; söz verip yerine getirdiği çağdaş projeleri ve halk talepleri; ve tabi ki yeniliklere açık olan geniş ufku sayesindedir... Kendilerine emanet edilen bu şehri çok iyi tanıyarak, gönül belediyecilik anlayışı ile doğduğu şehre sevdalı olan, yanlışları tenkit eden, hem şehrin imarını gerçekleştiren hem de insanların gönüllerinin imarını yapan yeri doldurulmayacak olan sayın başkanımız Dr. Memduh Büyükkılıç. Şimdiye kadar olmuş olan… gerçekleşen… ve gerçekleşecek olan… inşallah, daha nice icraatlarınızdan dolayı sonsuz teşekkür eder önümüzdeki seçimde başarılar dilerim…Sizi çok seviyor ve sayıyoruz…Allah yar ve yardımcınız olsun sayın başkanım.

En Çok Okunan Yazıları

DİĞER YAZILAR
    Copyright 2016 Tüm Hakları Saklıdır