menüler
HAVA DURUMU

Atalet...

Ömer BELEK
Ömer BELEK
22 Kasım 2018, Perşembe
BİR şeyi yapmanız gerektiğini biliyorsunuz.
 
Onu niçin yapmanız gerektiğini biliyorsunuz.
 
İsterseniz nasıl yapacağınızı biliyorsunuz.
 
Yapmamakla neler kaybettiğinizi ve yaparsanız neler kazanacağınızı biliyorsunuz.
 
Ama yine de hiçbir şey yapmıyorsunuz.
 
Sizi durduran nedir?
 
ATALET
 
Atalet isteksizlik ile yorgunluğu, tembellik ile depresyonun, yavaşlıkla yılgınlığın, hayal kırıklığı ile kayıtsızlığın, tükenmişlik ile tepkisizliğin “ortaya karışık” halde bir insanın ruhunu ele geçirmesidir.
 
Yukarıdaki ifadeler Kişisel Gelişim Uzmanı Mümin Sekman’a ait.
 
Yazarın Kişisel Ataleti Yenmek kitabını okurken aklıma Kayserispor’un durumu geldi. 
 
Atalet Türk Dil Kurumu sözlüğünde “tembellik” olarak açıklanmıştır.
 
Kayserispor’un son karşılaşması evimizdeki Galatasaray maçıydı. 90 dakika boyunca “Atalet” nedir sorusuna cevap olarak Türk Dil Kurumu sözlüğüne bakmadan sahaya hatta Kayserispor’a bakmak yeterlidir.
 
Mücadele gücü zayıf, geride çok fazla boş alan bırakan, oyun mesafesini kısaltmayan, ikili mücadelelerde yetersiz, ayağında top tutamayan, rakibe geniş alan bırakan bir Kayserispor “Ataletin” tanımını yapmaktadır. 90 dakika boyunca tek pozisyon üretemeyen, her maçta kırmızı kart gören, kondisyonu zayıf, hamle gücü yetersiz, kulübesiz bir Kayserispor “Ataleti” örneklerle anlatmaktadır.
 
Motivasyonunu kaybetmiş, disiplinsiz hareketlerle takım içi huzuru yok etmiş, maddi sıkıntılarını sahaya yansıtan, hedeften sapmış, kenetlenemeyen bir
 
Kayserispor “Ataleti” iliklerine kadar hissettiriyor.
 
Ataleti yenmek için (!) Kayserispor kongresini yaptı ve yönetim tekrar işin başına geçti. Şehir Kayserispor’a destek oldu.
 
Sıkıntılar çözülecek, maddi problemler en asgariye indirilecek, takım özgüvenle sahaya çıkacak ve puan cetveli hepimizi mutlu edecek düşüncesindeyiz.
 
Bu konuda Yönetim, Büyükşehir Belediyesi ve İstikbal grubu gereken özveriyi yaptı.
 
Şimdilik problem çözüldü. Bu olumla hava takımın antremanlarına da yansıdı. Herşeyden önce
 
Teknik Direktörümüz Ertuğrul Sağlam gülümsemeye başladı.
 
Bu çözüm maalesef kesin çözüm olmayacak.
 
Kayserispor ne zaman altyapıdan futbolcu çıkartırsa, onları satarsa, ne zaman şehirden maddi destek almadan marka değerini korursa, ne zaman blançoda kar açıklarsa o zaman sıkıntılar kesin olarak çözüme kavuşur.
 
Geçen hafta FIFA’dan gelen haber Kayserispor için iyi olmadı. Takımımız devre arasında transfer yapamayacak. Kayserispor eski futbolcusu
 
Adnane Tighadouni’ye 150 bin avroluk borcunu ödemediği için transfer yasağı cezasına çarptırıldı.
 
FIFA cezanın ya devre arasında veya sezon sonunda çekilmesini istedi. Yönetim devre arasını kabul etti. Murph Kanunlarında “Eğer bir işi halletmek için birden fazla olasılık varsa ve bu olasılıklardan birisi istenmeyen sonuçlar veya felaket doğuracaksa kesinlikle bu olasılık gerçekleşecektir” maddesi tam da buraya cuk oturdu.
 
Sıkıntıların içerisine birde FIFA cezasını ekledik.
 
Murph kadar karamsar değilim ama işler hiç de iyi gitmiyor. 
 
Birçok mevkide rekabet oluşturan futbolcumuz yok.
 
Generalimiz çok askerimiz az. Takım gol atmayı unuttu. Transfer yapamayacağımıza göre mevcut kadroda çözümler üreteceğiz. Bu hafta sonu karşılaşacağımız Aytemiz Alanyaspor maçı çok önemli hale dönüştü. Çünkü Aytemiz Alanyaspor bizim doğrudan rakibimiz.
 
Aytemiz Alanyaspor’da Sergen Yalçın faktörünü de dikkate almalıyız. Boş alan bırakırsak, fark yeriz. Toplu savunma hızlı hücum bize 3 puanı getirir. Ayrıca Muammer formayı tekrar kaleci Lung’a teslim etmeli. Lung’un performansından dolayı formayı kaptırdığını düşünmüyorum. Kana Bıyık kadro dışı kalırken sıra Lung’a mı geliyor?
 
Umutla Aytemiz Alanyaspor karşılaşmasını bekliyoruz.
 
Umut acaba çekdiğimiz eziyetin süresini mi artırıyor?

En Çok Okunan Yazıları

DİĞER YAZILAR
    Copyright 2016 Tüm Hakları Saklıdır