menüler
HAVA DURUMU

SEÇİMLER YENİLENMELİ Mİ?

Orhun Kaan AKBAŞ
Orhun Kaan AKBAŞ
15 Nisan 2019, Pazartesi
‘31 Mart Yerel Seçimleri geride kaldı’ diyemiyoruz hala.
Çünkü Türkiye’nin en büyük ilinde seçim hala nihayet bulmadı. E İstanbul’da belirleyicidir.
 
Bir çok şaibenin, usulsüzlüklerin, yolsuzlukların bulunduğu İstanbul seçimlerinde rakiplerin ufak bir fark halinde bulunmaları da olayı iyice peşine düşülesi hale getiriyor. Ya kaybeden kazanacak, ya kazanan kaybetmeyecek muhasebesi var…
 
Hal böyle olunca herkesin gözü, basının, siyasilerin hatta diğer ülkelerin dahi gözü burada haliyle. Tabi seçimin patronu YSK, yani Yüksek Seçim Kurulu. YSK da nihai tarih olarak 13 Nisan’ı göstermişti. Artık nefesler tutuldu, YSK’nın ne açıklayacağına kenetlenildi. 
 
Pek ya YSK’nın sonuçları açıkladığında vicdanlar hala rahat olacak mı? Üzerinde bir çok şaibe oluşan, usulsüzlük tespit edilen, yolsuzluk saptanan bu seçimde karar seçmeni tatmin edecek mi dahası sonuç her ne çıkarsa çıksın siyasileri!?
 
Tam da bu noktada MHP Lideri Bahçeli, ısrarla şaibelerin ortadan kaldırılması için İstanbul’da seçimlerin yenilenmesini gündeme getirerek halkın da siyasilerin de vicdanının rahatlatılmasını talep ediyor. Kısmen de haklı.
 
Ancak şu var ki ülkemiz diğer ülkelere demokrasi dersi verirken, keşke bu tür olaylar da yaşanmasa idi. Yaşandıysa da bir an önce çözümüne gitmelidir. Kesin sonuçsa sonuç, yeniden seçimse seçim. Ama hemen. Aksi halde demokrasimize dil uzatılabilir, ülkenin bu noktadaki prestijine halel gelebilir. Bir an önce kesin çözümüne bakılmalıdır bence. Ve seçim gündeminden çıkılmalıdır. 
 

En Çok Okunan Yazıları

DİĞER YAZILAR
    Copyright 2016 Tüm Hakları Saklıdır