menüler
HAVA DURUMU

HADSİZ SÜRÜCÜLER HERKESİN SORUNU

Orhun Kaan AKBAŞ
Orhun Kaan AKBAŞ
07 Eylül 2018, Cuma
TÜRKİYE’nin ve Kayseri’nin ortak sorunu hadsiz sürücüler yine sokaklarda cirit atıyor.
Kimlerle bir araya gelsem bu sorun konuşuluyor. Çarşıda, pazarda, sofrada, sokakta…
 
Ben artık yazmaktan, kızmaktan bıktım bu sorunu. Sokaklar gündüz ve özellikle de geçe geç vakitlerde eksozu mahalleleyi ayağa kaldıran modifiye araçların eksoz sesleri huzur kaçırırken, hadsiz, cüretkar ve pervasızca da araçlarını pist sandıkları mahalle yollarında patinaj yaptırmakta, drift yapmaktalar. Bu da can ve mal güvenliğini fazlası ile tehdit ediyor.
 
Keşke diyorum bu noktada, bunlarla etkin şekilde mücadele etme noktasında emniyet görevlilerine tespit ederek yakaladıkları bu hadsiz sürücüler, bu terör nüveleri diye nitelediğim olay başına pirim verilse, paye verilse. Bu şekilde teşvik edilse, bu şekilde etkin bir şekilde önlense bu olaylar. Gerçekten gecenin bir yarısı birden patlama olurcasına gelen eksoz sesleri artık vatandaşların sinirlerini yıpratır ve tahammülünü zorlarken, diğer tarafta herkese, çoluk çocuğa açık mekanlar olan mahalle ve sokaklarda bu çılgın sürüşleri ile canı ve malı da büyük ölçüde tehlikeye atmaktalar. 
Mesel İldem’de bizzat ben bu türden çılgın hadsiz sürücülere hemen her gün gece gündüz rastlıyorum. Hadsizliklerini de kar sayarcasına bu hayasız ve insan hakkı tanımayan, terör nüvesini andıran bu buruma devam etmekteler. Sanki her geçen gün de artmakta. Yine keza Talas’tan da, şehir merkezinden de neredeyse aynı manzaralara hemen her gün şahit oluyoruz. 
 
Dilerim bunların kökü kazınır, bu tehdit biter ve bir daha bu şekilde ortalığa hadsiz bir şekilde dökülmezler. 
 

En Çok Okunan Yazıları

DİĞER YAZILAR
    Copyright 2016 Tüm Hakları Saklıdır