menüler
HAVA DURUMU

YERiNDE TRANSFERLER

Muhammed KÖSEDAĞ
Muhammed KÖSEDAĞ
07 Temmuz 2018, Cumartesi
Süper Lig hazırlıklarını şu günlerde yoğun tempoda sürdüren Kayserispor, transfer konusunda şuana kadar oldukça yerinde transferler yaptı.
 
Alınan isimlere bakıldığında yadırganacak bir isim yok. Kaliteli isimler olmalarının yanı sıra yaşlarının da çok genç olması, büyük avantaj. Tabii kağıt üzerinde konuşmak her zaman kolaydır.
 
Sahada icraat yapmak önemli. Ancak bu isimlerin referanslarının gerçekten sağlam olduğu aşikar.
 
Bilal Başacıkoğlu, Türkiye’de bir dönem üç büyüklerin de istediği bir oyuncuydu. Deniz Türüç - Ambarat karışımı bir oyuncu. Hücum yönünden Kayserispor’a büyük katkı sağlayacaktır.
 
Bernard Mensah geçen sezon Kasımpaşa’da izleme fırsatı bulduk. 
Kumaşı gerçekten sağlam bir oyuncu. Ceza sahası önündeki serbest vuruşları çok etkili kullanan bir isim. Deniz Türüç’le birlikte güzel bir rekabete girecek olmaları yine takıma önemli katkı sağlayacak. Sakıb Aytaç, geçen sezon Kayserispor’un özellikle ikinci yarıda büyük sıkıntı yaşadığı sol beke ilaç olacak.
 
Hasan Hüseyin Acar da yine geçen sezon Eskişehirspor’daki performansı ile dikkat çekmişti.
 
Merkez orta sahada görev yapan isim, gol ve asist konusunda takımın yükünü çekecek.
 
Bana göre Kayserispor’un şuanki kadrosu bile ligi götürebilecek kalitede. Defansif orta sahaya ve kanatlara alınacak 2 oyuncuyla birlikte eksik bölge kalmayacaktır. Mendes ve Badji büyük kayıp, ancak alınan yeni isimler, bu oyuncuların yerini dolduracak kalitede.

En Çok Okunan Yazıları

DİĞER YAZILAR
Copyright 2016 Tüm Hakları Saklıdır