menüler
HAVA DURUMU

Amatörde Yeni Bir Sezon

Muhammed KÖSEDAĞ
Muhammed KÖSEDAĞ
13 Eylül 2018, Perşembe
Yeni bir sezon, yeni bir heyecan bu hafta sonu başlıyor. 
 
Amatörün en üst düzey ligi olan Süper Amatör Küme Pazar günü oynanacak ilk hafta maçlarıyla sezona merhaba diyor. 
 
Bu sezon Süper Amatör Küme, geçtiğimiz aylarda kaybettiğimiz antrenör Mustafa Hür Öztürk adıyla oynanacak. 1. Amatör Küme ise yine geçtiğimiz aylarda hayatını kaybeden spor adamı Recep Kırçıl ismiyle anılacak. 
 
Vefa güzel birşey... 
 
Bana göre vefanın en fazla ve en samimi duygularla yaşandığı camia spor camiası. Bunu yıllardır içerisinde bulunduğum bu camiada gerçekten hissettim. Spora, sporcuya, amatöre destek veren isimler her zaman hatırlanır, el üstünde tutulur. Kimi zaman ismi statlara veya ligelere verilir. Yada adıyla turnuvalar düzenlenir. Özellikle son yıllarda bu olayların sayısının artması sevindirici. 
 
Çetin bir lig geçecek 
 
Bu sezon hem Süper Amatör Küme'de hem de 1. Amatör Küme'de gerçekten güzel ve çekişmeli bir lig olacağını tahmin ediyorum. Birçok takım gerçekten iyi kadrolar kurdu. Şampiyonluk hedefleyen takımların sayısı oldukça fazla. Bunun üzerine bir de şampiyon takımın direkt olarak BAL'a yükseleceği bir ortamda, müthiş bir lig olacağı şimdiden tahmin ediliyor. 
 
Centilmen bir lig olsun 
 
Heryıl bu temennilerle lige başlıyoruz fakat amatörde yine istemediğimiz görüntülerle karşı karşıya kalıyoruz. Ancak bunları söylemekten güzel temennide bulunmaktan zarar gelmez. Biz dilimiz döndüğünce söylemeye devam edelim. İnşallah yeni amatör sezonu kavganın gürültünün, küfrün, tekmenin, tokadın, hakem dövmenin, sahte oyuncu oynatmanın olmadığı güzel bir sezon olur... 

En Çok Okunan Yazıları

DİĞER YAZILAR
Copyright 2016 Tüm Hakları Saklıdır