menüler
HAVA DURUMU

Bir yumruk nelere kadir!

Metin KÖSEDAĞ
Metin KÖSEDAĞ
25 Aralık 2017, Pazartesi
GEÇEN hafta içinde Oto Sanatkarlar Odaları’nin “2017’yi değerlendirme” toplantısına bizler de katıldık.
 
Şeyhi Odakır’ın başkanlığındaki yönetim son dört yılını değerlendirdi.
 
Güzel görüntüler eşliğinde yapılan tanıtım-da 4 yıl gibi kısa sürede yapılan icraatlar tek tek anlatıldı.Aslında 4 yıl bu icraatlar için çok kısa bir zaman dilimi, ama Odakır ve ekibi “nazar değmesin” gerçekten üyelerine çok güzel hizmetler yapmış.
 
Biliyordum, ama bu kadar olduğunu tah-min edememiştim.
 
Gerçekten tebrik etmek gerekiyor Odakır ve ekibini.Tanıtımı hazırlayan arkadaşlar Başkan Odakır’ı adeta “bir film yıldızı” gibi hazır-lamış.Tanıtımın başlangıcında Odakır’ın “isyan edercesine” “yumruğunu masaya vur-arak” ayağa kalkması 4 yıl sonunda esnafa hizmet olarak dönmesine neden olmuş.
 
"4 yıl önce masaya yumruğunu vurarak göreve başlayan Odakır ve ekibi üyelerine çağ atlatmış..."
 
Devlet desteği ile yapılan ve esnafa sunulan hezmetlerin bir kaçı şu şekilde;Bilim, San-ayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın %60 kredi desteği ile; Yıllık %2 faiz, 2 yıl geri ödeme-siz 11 yıl vadeli olarak anlaşma sağlanmış.137 adet; 200 m2, 400 m2, 600 m2 ve 1200 m2’lik iş yerlerinden oluşan oto servis-leri sitesi inşaatı başlamış. 2017 yılına gelindiğinde yeni site tamamlanmış ve hak sahiplerine anahtarları teslim edilmiş.
 
Mevcut sanayi sitesinin eksikleri göz önüne alınarak dizayn edilen yeni site “daha geniş ve ferah hizmet alanları” oluşturulmuş.Küçük araç servisleri, Büyük araç servisleri, Yedek parçacılar olmak üzere “3 bölüm-den” oluşturulmuş.“Tek tip levha” uygulaması ile “görüntü kirliliğinin” önüne geçilmiş.7x24 güvenlik kamerası ile izlenen site, üye ve müşterilerine güvenilir bir ortam sunmakta.
 
TSE standartlarına uygun donanım ve büyüklüklerde yapılan 1. etap oto servisleri si-tesi, bakanlık nezdinde “Türkiye’nin örnek sanayi sitesi” gösterilmiş.Bunun yanında üyelere TOKİ kanalı ile yapılan daireler ile sosyal yaşam alanları.Şimdi Odakır ve ekibinin yeni hedefi 2 bin yeni işyerini inşaa etmek.Yapılır mı yapılmaz mı bilinmez, ama 4 yıl gibi kısa sürede bu kadar icraatı ile gündeme gelen Odakır ve ekibinin bunu da başarması hayal değil.
 
Elbette böylesi yerler halka ve ülkeye hizmet etmek için vardır.Bugün Odakır olur yarın bir başkası, ama önemli olan hedeflenen ve beklenen hizmetlerin yerine getirilmesidir.Sonuç olarak; kazanan sanayi esnafı ve dolayısıyla Kayseri olur.
 
GÜNÜN SÖZÜ
 
Hayır, biz mukaddes yerlerin hakimi değil, hizmetkârıyız. Yavuz Sultan Selim

En Çok Okunan Yazıları

DİĞER YAZILAR
    Copyright 2016 Tüm Hakları Saklıdır