menüler
HAVA DURUMU

Dereyi Geçerken At Değiştirilmez...

Mehmet YAZICI
Mehmet YAZICI
07 Kasım 2018, Çarşamba
KAYSERİ’de doğmuş, 1 yaşındayken ailesi ile birlikte Ankara’ya yerleşmiş ve sonrasında futbol hayatını başarılı bir şekilde birçok kulüpte sürdürmüş olan milli futbolcumuz ve şuanda da Kayserispor’un kaptanı olan Umut Bulut’u Ankaragücü-Kayserispor maçına gelen yaklaşık 10 bin kişilik Ankaragücülü taraftarlar tribüne çağırarak “Biz seni umutmadık Umut Bulut” diye dakikalarca alkışladılar.
 
Daha sonrasında Kayserispor’u da tribüne çağırarak başarılı dilediler.
Şu an ki mevcut kadroda bulunan futbolcular böyle bir ilgiyi ileriki zamanlarda hak ederler mi?
Zannetmiyorum!
 
Çünkü Kayserisporlu futbolcular kendileri arasında yerli futbolcular, Afrikalılar ve gurbetçiler olmak üzere üçe ayrılmış ve gruplaşmış durumdalar.
Ertuğrul hocanın saha içerisindeki oyuncu değişikliklerinde bile çıkan oyuncular hocanın yüzüne bakmadan ve elini sıkmadan yedek kulübesine gidip oturuyorlar. Tabi ki bu durum başta takımın gerçek sahibi olan taraftarlar olmak üzere, spor yazarlarının ve şehir protokolünün de dikkatini çekiyor.
Futbolcuların kendi aralarındaki ayrılığını ve hoca ile olan ilişki kopukluğunu düzeltmek başta Kayserispor yöneticileri olmak üzere şehrin büyüklerine düşüyor bence.
 
Bunun yolu da futbolcuları ve teknik kadroyu toplu bir akşam yemeğinde bir araya getirerek aradaki kırgınlığın giderilmesini sağlamaktır.
Bugüne kadar şehrin ileri gelenlerinden böyle bir çaba hiçbir zaman sarf edilmedi.
 
Acaba bulanık suda balık avlamaya çalışanlar mı var?
Varsa eğer 10 Kasım’da yapılacak olan genel kurul öncesi şimdiden çıkıp adaylıklarını açıklasınlar. Şayet aday çıkmayacaksa mevcut başkan Erol Bedir ve ekibini desteklemeleri gerekir. Bizde bir atasözü vardır : “Dereyi geçerken at değiştirilmez”.
 
Bu kısır döngü devam ettiği sürece Kayserispor’un başarısından söz edilemez.
Taraftarları da umutlandırmayalım. Sokağa çıktığımızda sürekli olarak biz spor yazarlarına, “Bu hafta 3 puan alabilir miyiz?” diye soruyorlar.
 
Beraberliği bile kabul etmiyorlar. Kayserispor’un kalan haftalardaki maçlarına bakacak olursak ilk yarının kalan altı maçta en az 9 puan toplarsa ilk yarıyı 21 puanla bitirir. Evdeki hesap bu.
Çarşıya uyar mı bilmem.
Selam ve saygılarımla…

En Çok Okunan Yazıları

DİĞER YAZILAR
Copyright 2016 Tüm Hakları Saklıdır