menüler
HAVA DURUMU

Bir Muamma!..

Mehmet YAZICI
Mehmet YAZICI
09 Ekim 2018, Salı
Çaykur Rizespor maçından sonra tüm spor kanallarında Kayserispor ile ilgili spor yorumcularını izledim ve dinledim aynı zamanda okudum.
 
Neden mi ?
 
Söyleyeyim. Acaba çok mu haksız yere Kayserispor’u eleştiriyoruz diye. Hani derler ya önce iğneyi kendine çuvaldızı başkasına batır diye.
 
Maç öncesinde yapmış olduğumuz TV programında yorumlarımın nerdeyse tamamı doğru çıktı. 
 
Ertuğrul Hoca hem defansta hem de ofans da iyi oynamadık diye kendisi de kabul ediyor. 
 
4 haftada bir puan almış takımı elbette ki eleştirmek hakkımız. İyi oyun ile üç puan alırken de tebrik etmek zorundayız.
 
Ofanstan başlamak gerekirse Umut Bulut’un atmış olduğu golde, golün asistini yapan ve Bilal’in yerine sol kanatta görev yapan Varela başarılı bir futbol sergiledi.
 
Keza orta sahada Şamil de oldukça güzel futbol sergiledi. Peki Şamil olmazsa skor böyle mi olurdu? Orası da muamma. İyi ki varsın Şamil. Mensah’a gelince, Mensah kendisine yakışmayan kötü futbol sergiledi. Sağ bek Lopes ise hiç yoktu. Sapunaru’nun yenilen ilk golde ofsaydı bozması Kayserispor’un kolay bir şekilde ilk golü yemesine neden oldu.
 
Maç öncesinde Kayserispor’un başkan yardımcısı M.Çakmak Uyar ile yapmış olduğumuz programda Mensah’ın Kayserispor’a geldiği günden uzak futbol oynadığını söyledi ve her futbolcunun böyle inişli çıkışlı form grafiği çizebileceğini, takımın genelinin zamanla daha iyi bir performans sergileyeceğini ve takıma faydalı işler yapacağını ifade etti. Uyar, ayrıca sezon sonunda on futbolcunun sözleşmesinin biteceğini söyledi. Sezon sonunda ayrılacak olan veya kalmak isteyen futbolcular bu şekilde futbol oynar mı?
 
Orası’ da muamma.
 
Yönetimin, teknik heyetten transfer ile ilgili şu ana kadar almış olduğu bir rapor henüz yok. Ama Ertuğrul Hoca’dan bu kötü gidişle ilgili gelecek rapor doğrultusunda devre arası büyük ihtimal gidecek futbolculara yol verilir, kalanlar ile yeni sözleşme yapılır diye tahmin ediyorum.Kayserispor’umuz için her şeyin hayırlısı olsun, umarım milli maç için lige verilen ara takıma iyi gelir ve Ertuğrul Hoca da bu fırsatı iyi değerlendirip ara sonrasında oynanacak olan Başakşehir maçına takımı en iyi şekilde hazırlar.
 

En Çok Okunan Yazıları

DİĞER YAZILAR
    Copyright 2016 Tüm Hakları Saklıdır