menüler
HAVA DURUMU

BAKİ ERSOY’UN ÇAĞRISI...

Mehmet SERBEZ
Mehmet SERBEZ
24 Eylül 2018, Pazartesi
HAÇLI ittifakı, küresel güçler, faiz lobisi, küresel finans çevreleri...
 
Son günlerde artık hafızalarımıza kazınan cümleler bunlar.  hepimizin uzaktan yakından etkilendiği ekonomik gelişmeler artık sokaklara indi. Akaryakıt fiyatlarına gelen zamlarla birlikte çarşıda pazarda elinizi attığınız üründe sokakta ki ateşi hissediyorsunuz. 
 
Ekonomik gelişmeler yukarda saydığım cümleler ile özetlenmeye çalışılırken : 
MHP Kayseri milletvekili Baki Ersoy geçtiğimiz günlerde basınla yaptığı toplantıda adeta ezber bozarak aslında var olan, ancak kimsenin üzerine konduramadığı ekonomik sıkıntıya ve alınması gereken önlemlere dikkat çekti.
Sebebi, herkes için farklı sebepler olsa da ortada bir cenaze var. Cenazeyi de kaldırmak gerekiyor. 
 
İşte Milletvekil Baki Ersoy’un dikkat çektiği noktada burası ; 
Cenaze ortada duruyor. Yapmamız gereken tüm mahalleli toplanalım ve cenazemizi kaldıralım. 
 
Siyasi görüş ayrımı yapmadan, hep irlikte omuz verelim...
 Ne demişti Ersoy;
“ Bizleri milletin vekili olarak oralara gönderen bu milletin asil evlatlarına bir nebzede olsa faydalı olmak, şehrimizde de iyi şeyleri geliştirmek istiyoruz. ‘Kayserili işini bilir’ mantığını bu şehirden söküp atmak istiyoruz. Bunu yapabilmek içinde topyekun bir mücadele ortaya koymak gerektiğini düşünüyorum. Bugün buradan sizlerin aracılığıyla bir çağrıda bulunmak istiyorum. Oda başkanlarımıza bir çağrıda bulunmak istiyorum. Bugün ticaret odası, sanayi odası, Kayseri OSB be ticaret borsası gibi oda başkanlarımızın öncülüğünde bir toplantı düzenlenerek, tüm milletvekilleri davet edilerek, basın mensupları ve kanaat önderleri davet edilerek bu şehirde problemlerin masaya yatırılıp, çözüm önerileri ile birlikte Ankara’ya partili partisiz ayırmaksızın gitmemiz gerekiyor. Bunu yapmadığımız müddetçe Kayseri’mize bir şey yapmış olmayız, protokol protokol gezeriz, birbirimizi ağırlarız, çok güzel bir şekilde yer, içer ve kalkar gideriz. Bugün Kayseri’deki en büyük problemlerde bir tanesi ekonomik problemlerdir. İş adamımız, esnafımız, asgari ücret alan işçimiz ve memurumuz sıkıntılıdır. Kayseri’de bu sıkıntı varken, üretim maliyetleri neredeyse 2 katına çıkmışken, girdi fiyatlarını kuru baz alarak manipüle ederek artırıyorsa, üretim Kayseri’de durma noktasına gelmişse, tahsilatlarda problem varsa bunların hepsini oturup konuşmamız gerekiyor” 
 
Milletvekili Baki Ersoy; Milletin derdini kendisine dert edinen milliyetçi bir düşüncenin izdüşümünü yansıtıyor. Dünde aynı şeyleri söylüyordu. Ancak insanlar söylenenleri siyasi birer söylem gibi değerlendiriyordu. 
 
Bu şehir de yaşıyorsak, bu şehir için kaygı duyuyorsak, MHP Milletvekili’nin söylediklerini siyaset olarak görmemek  gerek, memleket kaygısı olan bu şehrin bir evladının  çağrısı olarak görmek gerekiyor. Hepimizin taşın altına elimizi koymamız gerekiyor.  
 
Bugün Gaziantep’in ihracat rakamı Kayseri’yi 5’e katladıysa, bugün Kahramanmaraş ihracat rakamlarında Kayseri’yi geçtiyse, Manisa’nın 3’üncü bölgede olup Kayseri’nin 2’inci bölgede olması, bizim iş adamımızın yüzde 40 SGK primi ödediği bir şehirde bunların sebeplerini hep beraber oturmalıyız ve hangi bakana gideceksek birlikte gitmeliyiz.
Kazanırsak, güçlü oluruz. Güçlü olursak mutlu oluruz. 
 
Ersoy’un çağrısının ardından Kayseri Ticaret Odası Başkanı Ömer Gülsoy, bir açıklama yaptı. 
 
Gülsoy, Kayseri’nin sorunlarının da takipçisi olacaklarını belirtti. ‘Kayseri’nin hayat standartını yükseltmek istiyoruz’ diyen Gülsoy, “Biz yine bir araya geldiğimizde bu sorunların takipçisi olacağız. Biz ikili ilişkilerde daha farklı bir yol izleyerek şehrimizin önünü açmaktır. Bizim burada oturmamızın yegane sebebi bizim şehrimizin hayat standartlarını nasıl yükseltebiliriz. Şehrimizin ekonomisine katkıda bulunmaktır. Üyelerimize nasıl rehberlik edebiliriz? Bizim kaygımız budur. Bizde bu konuda canla başla gayret edip çalışıyoruz. Önümüzde ki günlerde programa dahil edeceğimiz bizim Kayseri’nin paydaşları olan üst düzey yöneticileri de buluşturacağımız bir platform kurmak istiyoruz. Onun için de çabalarımız ve girişimlerimiz devam ediyor” 
 
Şehrimiz için bir kıvılcım yakıldı. Burada olması gereken bu kıvılcımın ateşe dönüştürülmesi. Aksi taktirde bu kente hizmet etmiş olmayız. 
Bu kent kimsenin babasının malı değil. Bu kentte bizim çocuklarımız torunlarımız yaşayacak. Onlara yaşanabilir bir kent daha mutlu bir gelecek hazırlamak için hepimize görev düşüyor. 

En Çok Okunan Yazıları

DİĞER YAZILAR
    Copyright 2016 Tüm Hakları Saklıdır