menüler
HAVA DURUMU

ÖNCE İNSAN OLALIM

İlhan YILMAZ
İlhan YILMAZ
13 Mart 2019, Çarşamba
Hangi dini savunmak istiyorsan onu savun, hangi parti görüşüne sahipsen o görüşte olmaya devam et, hangi nedenlerle toplanıp bir alanda sesini duyurmak istiyorsan onu da yap,eyvallah...
 
Fakat her ne olursan ol önce insan ol insan!
 
Bu ülkede yaşıyorsan bu ülkenin kurallarına,dinine,örf ve adetine saygı duymak zorundasın.
 
Devleti sevmiyorum diyorsun peki sevme ama saygı göster...
 
%99 Müslüman olan bir ülkede Müslüman olmayabilirsin o da senin görüşündür ama o ülkenin dinine, ezanına saygı göstermek zorundasın. Saygı göstermiyorsan saygı gösterdiğin bir ülkenin din ve kendi yaşam alanına uygun olanı seçip çekip gitmesini bileceksin. Ezan dinmez, bayrak inmez diye haykıran bu kutsal toprakların yiğit evlatlarının en hassas damarlarına dokunmayacaksın.
 
8 Mart Kadınlar Günü’ne özel diyerek toplanıp saçma sapan afişlerle gösteri yapıp,polislere hakaret edip, ezan-ı şerif okunduğunda ıslık çalıp bağırıp çağıran, dünya lideri ve tüm mazlumların tek dostu olan Reis-i Cumhurumuz hakkında yazılar paylaşan terbiyeden yoksun, insan olamamış o kişiler hakkında neler neler söylemek istiyorum ama burası hiç yeri değil. Sizlere sadece yazıklar olsun diyorum. Hanımlar,Beyler Allah aşkına bu ezan, bu vatan, bu devlet size neyledi? Sizin bu kininizin, bu nefretinizin amacı nedir? Ya da o küçük beyninizle bu vatanın birliği ve beraberliği için hangi oyunların peşindesiniz? Bilemiyoruz ama siz ne yaparsanız yapın biz Türk'ü,Kürdü,Çerkezi,Arabıyla bir olduk ve birlik içerisinde bu vatan topraklarında kanımızın son damlasına kadar kardeşliğimiz için yaşamaya devam edeceğiz.
 
Akif ne güzel söylemiş:
 
“Girmeden tefrika bir millete, düşman giremez; Toplu vurdukça yürekler, onu top sindiremez.”
 
Biz Çanakkale ruhunu yüreğimizde taşıdığımızı 15 Temmuz gecesinde göstermiş olduk.O duygu ve birliktelikle gittiğimiz sürece Batı’nın önümüze sürmüş oldukları piyonları nefesimiz dokunmadan yıkılmasını bilecektir.
 
Rabbim bu milleti insan olmaktan alıkoymasın. Bizim ana gayemiz insan olmaktır. İnsan olursa bazı şahsiyetler çoğu duygununda üzerinden gelmiş olacaklardır.
 
Birileri pankartla bir şeyler anlatmaya çalışmış,ben de İstiklal Şairimiz Mehmet Akif Ersoy'un bu kişileri anlattığı sözleriyle yazımı tamamlamak istiyorum.
 
“Kim demiş Avrupa insanı medeni? Ne edep var ne haya, çırılçıplak bedeni! Eğer medeniyet açıp saçmaksa bedeni. Desenize hayvanlar bizden daha medeni!”

En Çok Okunan Yazıları

DİĞER YAZILAR
Copyright 2016 Tüm Hakları Saklıdır