menüler
HAVA DURUMU

NEREDEN BAŞLASAM…

Demet ÖZTÜRK
Demet ÖZTÜRK
18 Mart 2015, Çarşamba
KAYSERİ Erciyesspor, maçları başlamadan kaybediyor. Futbolcular sahaya inançsız çıkıyor. 
Hakemin başlama düdüğüyle birlikte sahada ne yapacağını, nerede duracağını, nereye koşacağını bilemeyen, top tutamayan Mavi-siyahlarda neredeyse kaleyi bulan her top gol oluyor. 

Hatta dışarı gidecek toplar dahi Erciyessporlu futbolcuların da katkısıyla çerçeveyi buluyor! 
Erciyesspor, Beşiktaş’a yenildiğini için değil bunca eleştiri. Futbolcuların mücadeleden, takım oyunundan uzak maçın hemen başında teslim bayrağını çekmesine isyanım. 

Erciyesspor bu kadar kötü oynarken bile Drenthe ile jeneriklik bir gol buluyor, iki topu da direkten dönüyorsa, neden maça ortak olmak adına gerekli direnci göstermediğini sorgulamak da hakkımız sanırım. 

Mavi-siyahlı futbolcular her maça sanki ilk kez bir araya gelmiş toplama takım hüviyetinde çıkıyor. Saha içinde ne yardımlaşma, ne kademe anlayışı, ne ikili mücadele, ne direnme. 
Duran top olursa, ya da Drenthe fırsat bulursa rakip kaleyi yoklayacak. Bilinçli tek atak yok. Girilen tek gol pozisyonu yok. Kayseri Erciyessporlu futbolcular sanki silah zoruyla sahaya çıkıyor gibi. 

Beşiktaş maçında da gördük ki takımda inanç yok, ruh yok, hırs yok. Sanki hafta içi Club Brugge ile deplasmanda karşılaşan, kaybeden ve yorgun olan Beşiktaş değil, Kayseri Erciyesspor gibiydi. 

Sanki onların şiddetle puana ihtiyacı var, Kayseri Erciyesspor ligin en rahat takımı. 
Beşiktaşlı futbolcuların kazanma arzusu, saha içi yardımlaşması, birbirleriyle diyalogu ne kadar iyiyse, Erciyesspor’un ki o kadar tezattı. Bu maçtan Erciyesspor’un puan çıkartması futbola ihanet olurdu. 

Erciyesspor’un arkasına sığınacağı hiçbir mazereti yok. Olcay’ın beline sarılan güreşçi gibi yere indiren Caner’in penaltıya itirazı ise, tirajı komik. Erciyesspor ligde kalacaksa herkes taşın altına eline koymalı. 

Teknik Direktör Mehmet Özdilek, iki eli cebinde maç seyretmeyi bırakıp, takımı ateşleyecek hamleler yapmalı. 

Erciyesspor, Özdilek’ten önce de maç kaybediyordu ama mücadele ediyordu. Özdilekle birlikte maça teslim bayrağını çekerek çıkmaya başladı. 

Çıkmadık candan ümit kesilmez. Matematiksel olarak hala ligde kalma şansı en yüksek takım Kayseri Erciyesspor. Fikstür de, rakiplerin Kayseri’ye gelecek olması da Erciyesspor’un avantajı. 
Ama bu avantajı puana çevirmek için maç kazanmak lazım. Maç kazanmak için de koşmak, mücadele etmek, tekmeye kafayı uzatmak, yardımlaşmak, hedefe kilitlenmek lazım. Bunları yapacak kişi ise Mehmet Özdilek..

En Çok Okunan Yazıları

DİĞER YAZILAR
    Copyright 2016 Tüm Hakları Saklıdır