menüler
HAVA DURUMU

Nazarlık Olsun!

Demet ÖZTÜRK
Demet ÖZTÜRK
12 Mart 2019, Salı
KAYSERİSPOR, sezonun hedefini belirleyecek maçta sahadan puansız ayrıldı. Rize maçı, 10 haftalık yenilmezlik sersiyle birlikte büyük ihtimalle Avrupa hayalinin de başlamadan bitmesine neden oldu. Ama daha oynanacak 9 maç, kazanılacak 27 puan var.
 
Deplasmanda gelen farklı yenilgi, sadece ev sahibi ekibin çok iyi oynaması ya da Kayserispor’un kötü oynamasından kaynaklanmadı. Bu maçta şans faktörü de Kayserispor’dan yana değildi.
 
Hikmet Karaman’la ilk yenilgisini alan Kayserispor, 6 puanlık maçı kaybetti. Beşiktaş yerine Çaykur Rize deplasmanında alınacak beraberlik çok daha değerli olurdu şüphesiz.
 
Doksan dakikanın geneline bakıldığında Kayserispor, Rize maçına her zamanki futbol iştahından uzak başladı. İlk dakikadan itibaren oyunda üstünlüğü ele geçiren ev sahibi ekip, sağlı sollu ataklarla farklı skorun sinyallerini de verdi. Mensah’ın yokluğunda orta saha üstünlüğünü rakibe kaptıran Kayserispor’da Chery de son haftalardaki en etkisiz futbolunu oynadı.Takımın genelinin enerjisi düşüktü.
 
Orta saha dirençsiz olunca özellikle ilk yarıda yük daha çok savunmaya bindi. Bu sezon birkaç maç dışında vasatı aşamayan Atilla, Rize maçında da kanadını rakip takıma açtı.
Hikmet Karaman geldikten sonra ilk kez bu kadar rakibe mahkum oynayan Kayserispor buna rağmen maça ortak olacak pozisyonlar da buldu.
 
Chery’nin kaçırdığı ya da Umut ve Kravest’in direkte patlayan şutları gol olsa, Kayserispor maçı çevirecek direnci bulabilirdi. Rize girdiği 4 pozisyonda 3 gol bulurken Kayserispor daha net pozisyonları değerlendiremedi. Kötü futbola şanssızlıkta eklenince temsilcimiz sahadan eli boş ayrıldı.
 
Evsahibi ekibin taraftarının maç öncesi ve maç sırasında yaptığı kötü tezahürat ve sarı kırmızılar taraftarlara yapılanlar ise Karadeniz ekibine yakışmadı.
 
Kayserispor, maç kaybettiği için değil ama her zamanki saha içi direnci göstermediği için eleştirilebilir.
 
KARAMAN’IN KREDİİSİ VAR
 
Kayserispor’un sahaya çıktığı 11, değişikliklerin geç gelmesi ya da uzatmalarda Kucher’in oyuna alınması eleştirilebilir. Ancak Kayserispor’da 10 haftanın sonunda ilk yenilgisini alan Hikmet Karaman’ın bu kredisi var.
 
İyi tarafından bakacak olursak, Rize maçı geride kaldı. Bu yenilgiyle futbolcuların üzerindeki ’10 haftadır yenilmezlik’ baskısı da son buldu.
 
FELAKET TELLALLIĞINA GEREK YOK
 
Kayserispor’un öncelikli hedefi ligde kalmak. Bu hafta oynanacak bir Başakşehir maçı var. Mensah’ın yokluğunu fazlasıyla arayan Kayserispor’da bu kez Deniz de kart cezalısı. Üstelik de rakip şampiyonluğun en güçlü adayı…
 
Burdan baktığınız da karamsar bir tablo gibi görülüyor. Ama Hikmet Karaman’la geride kalan 10 haftaya bakıldığında Kayserispor’un çok daha zor şartlarda puan ya da puanlar çıkarttığı da bir gerçek.
 
Rize maçından gerekli ders çıkartılmalı ama karalar bağlamaya da gerek yok. Başakşehir maçından sonraki milli ara sarı kırmızılıların yara sarması için fırsat, Deniz ve Mensah’ın formasına kavuşmasıyla da Kayserispor yeniden çıkışa geçecek, bu yenilgi nazarlık olarak kalacaktır.

En Çok Okunan Yazıları

DİĞER YAZILAR
    Copyright 2016 Tüm Hakları Saklıdır