menüler
HAVA DURUMU

Muhteşem Galibiyet...

Demet ÖZTÜRK
Demet ÖZTÜRK
11 Şubat 2019, Pazartesi
KAYSERİSPOR, Fenerbahçe’yi yenerek beraberlik serisine son verdi ve altın değerinde 3 puanın sahibi oldu. 
 
Maçın yıldızı ve galibiyetin mimarı şüphesiz ki, Hikmet Karaman’ın doğrularıydı.
 
Ersun Yanal sahaya sürdüğü 11 ve sonrasında yaptığı değişikliklerle 3 puanı Kayserispor’a altın tepside sundu. Soldado’nun kırmızı kartı ise Kayserispor için ‘kaymaklı kadayıf’ oldu.
 
Kaysersipor, sahaya farklı 11 ve farklı dizilişle çıktı. Fenerbahçe’nin son 2 maçını iyi analiz eden Karaman, önce Isla Dirar ikilisini durdurdu. Sonra da sabırla ve doğru pas tercihleriyle oyunu istediği gibi yönlendirdi.
 
Son haftaların formsuz futbolcusu Atila’yı yanında oturtan Karaman, savunmayı sağlama alırken. Rakibin kanatlarını kilitledi.
 
Son haftaların yıldızı Isla, tek kanat bindirme yapamadı. Sarı-kırmızılılarda kaleci Lung’tan Kana Bıyık’a, Şamil’den Kucher ve Mensah’a, Chery’den Umut Bulut ve Kravest’e hatta sonradan oyuna dahil olan Varela’ya kadar görevini yapmayan yoktu.
 
Kayserispor belki göze hoş gelen futbol oynamadı ama inanılmaz iyi mücadele etti.
 
Dört haftadır kaybetmeyen Kayserispor’un bu seriyi 3 puanla taçlandırması gerekiyordu. O gol son haftaların formda ismi Kravest’ten geldi ve sarı kırmızılılar altın değerinde 3 puanı hanesine yazdırdı.
 
Dersine iyi çalışan ve doğru hamleleriyle ezber bozan Hikmet Karaman, meslektaşı Ersun Yanal’a ‘ders’ verirken, rakibi iyi analiz etmenin meyvesini de 3 puanla aldı.
 
BUZ GİBİ GOL SAYILMADI...
 
Kayserispor’un, Kravest’in kafa pasında Umut Bulut’la kazandığı buz gibi gol ‘VAR’a takıldı.
 
Belki de ilahi adalet benzer pozisyonda Kravest bu kez kendisi kafayla topu filelere gönderdi.
 
Ancak maçtan sonra koskoca 90 dakikayı ‘yarım’ pozisyonla tamamlayan Fenerbahçe, yenilgiyi hakeme yıktı. Serdar Aziz’in sayılamayan golde de dahil pozisyon hatasını görmezden geldi. Soldado’nun yaptığı faul, rakibi sakatlamaya yönelik ve direkt kırmızı kartken, hakeme çirkin sözden kırmızı kart gördü. Tolgay, umut vadeden atağı kestiği için sarı kart, maç sonrası hakemle girdiği diyalogdan ikinci sarı kart ve kırmızı kart gördü. Isla, hakem kararını alkışla protesto ettiği için sarı kart gördü. 
Üstelik Soldado, maç sonrası yaptığı açıklamayla hatasını kabul etti ve özür diledi. O zaman bu neyin kafası. Hakemin tek hatası Mensah’a sarı kart çıkarmamak mı?
 
Hikmet Karaman’a maç öncesi ‘kazanmanız için rakibin ne yapması gerekir?’ diye sorulsa sanırım bundan daha fazlasını istemezdi!
 
BU GALİBİYET SON DEĞİL BAŞLANGIÇ...
 
Kayserispor, önce kaybetmemeyi öğrendi. Şimdi de kazanmayı öğreniyor. Önce takım olan, sonra mücadele ve hırsı hatırlayan Kayserispor, Fenerbahçe’yi yenerek galibiyeti de hatırladı. Artık kazanmayı da alışkanlık haline getirme zamanı. Bu galibiyetinin anlam kazanması, hafta sonu sahasında oynayacağı Göztepe maçına bağlı. Sarı kırmızılılar aynı oyun disipliniyle Göztepe’yi de yenip, alt sıralardaki takımları baş başa bırakmalı. Sonuç olarak; kritik haftada alınan kritik galibiyetten dolayı, tüm alkışlar futbolculara ama alkışın en büyüğü Hikmet Karaman’a. Önce kendisi inandığı, sonra taraftarı inandırdığı ve camiayı bütünleştirdiği için maçın asıl yıldızı şüphesiz ki Karaman oldu. Şimdi sıra Göztepe’de. İki haftada alınacak 6 puan Kayserispor’u bambaşka hedeflere taşır.

En Çok Okunan Yazıları

DİĞER YAZILAR
    Copyright 2016 Tüm Hakları Saklıdır