menüler
HAVA DURUMU

AKIL TUTULMASI!

Demet ÖZTÜRK
Demet ÖZTÜRK
04 Nisan 2018, Çarşamba
Kayserispor’da önemli başarılara imza atan Sumudica, bazı maçlarda akıl tutulması yaşıyor. 
 
Sezon başında Galatasaray maçında 3’lü savunmayla hezimete uğrayan ve ağır eleştirilerden sonra hatasından dönen Sumudica, Türkiye Kupası’nda final oynama şansını yine benzeri bir akıl tutulmasıyla elinin tersiyle itmişti. Aynı Sumudica, Fenerbahçe maçına da 3’lü savunmayla başlayarak 3 puanı rakibine altın tepsine sundu.
 
Sarı-kırmızılılar Avrupa hedefine ulaşmak adına en azından berabere kalması gereken Fenerbahçe önünde Sumudica’nın akıl almaz hatalarıyla hüsrana uğradı. Tamam takımda eksikler vardı, cezalılar vardı. Kalede 20 yaşında genç Vedat vardı. Peki bu kadar eksiği olan takım, Fenerbahçe maçına 3’lü savunma ve kanatları olmadan mı çıkar.
 
Ofansif futbolu mu tercih eder? Sağ ve sol beksiz mi çıkar?. Orta sahayı tamamen rakibe bırakıp, tek pasla Fenerbahçe’ye gol yağdırmayı mı düşünür? Tüm bunları sadece Sumudica düşünür. Kadrolar açıklandığında zaten yenilginin kaçınılmaz olduğunu tribünde oturan tüm taraftarlar gördü. Fenerbahçe
karşısında tüm bunları yaparsanız faturası ağır olur, ki öyle de oldu.
 
Sumudica’nın tüm yanlışlarına rağmen, Fenerbahçe’nin maçın hemen başında bulduğu 2 gol hezimeti daha da hızlandırdı. Belki ilk 20 dakika gol olmasa Kayserispor’un direnci biraz daha artabilirdi. Ama 12’nci dakikadan sonra Sarı-kırmızılı futbolcular rakibe sadece eşlik etti. Ne ikili mücadeleye girdi, ne savunmasını düşündü, ne skoru azaltmak adına hücumu düşündü. Dolayısıyla maç, 12’nci dakikada Atıf’ın füzesiyle son buldu.
 
Ligin ikinci yarısında istikrarsız görüntüsüyle dikkat çeken Kayserispor, Fenerbahçe maçındaki
futboluyla da tamamen çöktü.
 
Sumudica ne yaptı? Kendi hatalarını bir kenara bıraktı. Futbolcularını mücadele etmemekle, diğer deyimle ruhsuzlukla suçladı.
 
Duygusal bir konuşma yaparak istifa sinyali verdi. Hatta ‘hak etmediğim parayı almak istemiyorum’ diyerek gönülleri fethetmeye çalıştı. Bunu yaparken de başarılarını bir bir sıraladı. Topladığı puanı, takımın ligdeki konumunu, yeni kurulmuş bir takımla elde ettiği başarıları hatırlattı, unutan olursa diye.
 
Peki sevgili Sumudica bu başarıları hangi futbolcularla elde etti. Yani aynı futbolcularla kazanırsa ‘Ben’ kaybederse, ‘Futbolcular’ yakışmadı Sumudica. Kolay olan başarıyı sahiplenmek, başarısızlıkta suçlu aramak.
 
Sumudica kolay olanı seçti. Oysa maçın kaybedilmesinde en büyük hata Sumudica’nın.
 
Yoksa maç kazanılır, kaybedilir. Ama size bu başarıları yaşatan futbolculara sahip çıkarsan büyük hoca olabilirsin. Peki Sumudica istifa edecek mi? Bence asla… Sadece yerini sağlamlaştırmak, Kayserispor’daki geleceğini öğrenmek adına nabız yokladı sadece…
 
SUMUDİCA FABRİKA AYARLARINA DÖNMELİ
 
Fenerbahçe maçı geride kaldı. Daha oynanacak 7 maç kazanılacak 21 puan var. Hemen pes etmek, teslim bayrağını çekmek, hedeflerden vazgeçmek yanlışına düşülmemeli. Kayserispor’da ikinci yarıyla birlikte yaşanan düşüş ve şovmenliğiyle tanıdığımız Sumudica’nın yeniden fabrika ayarlarına
dönmesini sağlamak yönetimin işi.
 
Bir uyarıda yönetime; Kayseri’de ne zaman İstanbul takımlarıyla maç yapılsa, tribünlerde sıkıntı yaşanıyor. Çünkü her numaralı koltuğun en az iki sahibi ! oluyor. Biri biletini alan taraftar. Diğeri ise, eş-dost kontenjanından aynı koltuğa oturmak için stada gelen, sözde Kayserispor taraftarı. Sözde diyorum çünkü geneli İstanbul takımlarını izlemek için geliyor. Sonra ne merdiven boşluğu kalıyor ne basın tribünü. Fenerbahçe maçında da, güvenlik ve polisin de yeteriz kalmasıyla taraftar Basın tribünündeydi. Basın mensupları mı, onlar maçı içerde izlemek zorunda kaldı. Bu kimin hatasıysa artık son verilmeli. Zira her maç sonrası Kayserispor’a büyük ceza geliyor. Bilmem anlatabildim mi?

En Çok Okunan Yazıları

DİĞER YAZILAR
    Copyright 2016 Tüm Hakları Saklıdır