menüler
HAVA DURUMU

Tek Tek Toplamaya Devam Ediyoruz!

Celal KÖSEDAĞ
Celal KÖSEDAĞ
04 Şubat 2019, Pazartesi
İSTİKBAL Mobilya Kayserispor, ligde kalma yolunda puanları tek tek toplamaya Malatya'da da devam etti.İki renkdaşın mücadelesinde maça kötü başlayan İstikbal Mobilya Kayserispor'du.
 
Evsahibi ekip Bifouma'nın kullandığı sol tarafı çok iyi kullandı. Ömer Şişmanoğlu'nun da bu bölgeye sürekli yarıdm etmesi Tiago Lopes'i zor durumda bıraktı. Kötü başlanan, rakip kaleye gidilmeyen maçta ise golü bulan İstikbal Mobilya Kayserispor oldu. Sapunar'nun uzun ters topu, Deniz'in ortası ve Kravets'in usta işi kafa vuruşuyla öne geçildi. Tam ipleri elimize almaya başlayıp, özgüven tavan yapmaya başlamış, Malatya bocalmaya başlamış, strese girmeye başlayacağı dakikalarda ise Lung'un hatasında Aleksic'in frikik golü geldi.
 
Lung yediği hatalı golle maçın dengeye gelmesine sebebiyet verirken sonraki dakikalarda özellikle ikinci yarıda ise bir puanın alınmasında başrol oynadı.
 
Kayserispor savunması tandemi Kana ve Sapunaru ile uyumlu ama aynı şeyi iki kenar beki Tiago ve Atila için söylemek imkansız. Sürekli hata yapıyorlar, güven vermiyorlar. Oysaki Tiago hızını, çabukluğunu kullansa, zamanında hücuma destet verse İstikbal Mobilya Kayserispor her açta daha fazla pozisyona girebilir, rakibi eksik yakalayabilir. Kapasiteleri de yetenkeleri de kısıtlı. 
 
Önlerinde oynayanlarda yardıma gelmeyince sıkıntı büyüyor. Hikmet Karaman, Bursa maçından ders almış Hasan Hüseyin ve Şamil'i birlikte oynattı göbekte. Bu ikili ilk yarıda iyiydiler.
 
Tabi savunma anlamında. İkinci yarıda ise Hasan Hüseyin bocalamaya, gereksiz top kaybetmeye, verilen fırsatı kötü kullanmaya başladı. İkinci yarıda baskı yenilmesinin sebebi de Hasan Hüseyin'in oyundan düşmesi, Deniz, Kravets ve Umut'un topu ilerde tutamamasından kaynaklandı. İstikbal Mobilya Kayserispor'un kadro derinliği yok. Oyun planı da yok. Eldeki isimlerle bireysel çabalarla, ya da rarkiplerin hatasıyla sonuca gidilmeye çalışılacak. Bu fırsatı aslınad Evkur Yeni Malatya sundu ama Umut bunu kullanamadı.  Yılların tecrübesi bir oyuncu girdiği bu pozisyonları artık atmalı. İlerde yoksa bu kayıplar çok aranır.Herkes elinden geldiğince mücadele ediyor, koşuyor.
 
Ama bir isim var ki nazar değmesin. Kana Biyik, tek başına savunmayı toparlıyor, liderlik yapıyor. Son dört maçta alınan dört beraberlik. Üçü de deplasmanda. Aslında kötü değil. Kaybedenden kaybetmeyene dönüşmek önemli ama ligde kalmak, ateşten uzaklaşmak için kazanmak lazım. Rakibin yaptığı hataları değerlendirmek lazım. Daha cesur oynamalı takım, herkes daha fazla sorumluluk almalı. Tek tek toplamayla bu işin sonu mutlu olmaz...

En Çok Okunan Yazıları

DİĞER YAZILAR
    Copyright 2016 Tüm Hakları Saklıdır