menüler
HAVA DURUMU

SONUNA KADAR DEVAM

Celal KÖSEDAĞ
Celal KÖSEDAĞ
10 Mart 2019, Pazar
On haftadır kaybetmeyen İstikbal Mobilya Kayserispor, Rize'de farklı kaybederek serisine son verdi.
Hikmet Karaman'ın gelişiyle takım inanılmaz bir çıkış yakaladı. Cezalılar, sakatlıklar, transfer yasağı gibi büyük sorunlara rağmen takım inanılmaz sonuçlar aldı, iyi futbol oynadı, iyi mücadele etti.
Kadro yapılanmasında her oyuncu değerli ve kıymetlidir. Fakat bazı isimler vardır ki onlar makinanın ana dişlisidir. 
Bernard Mensah da İstikbal Mobilya Kayserispor için vazgeçilmez, yeri mevcut ekipte doldurulmayacak bir oyuncudur. Onun yokluğunda orta alan yol geçen hanına döndü.
Hem hücuma çıkışlarda sorun yaşandı hem rakip karşılanmada hem dikine kaleye gitmede hem de savunmaya zamanında geriye dönmede.
Böylesine kritik bir maçta iki takımda kolay pozisyona girdi. Özellikle İstikbal Mobilya Kayserispor, Rize gibi kritik deplasmanda tahmin edemediği kadar pozisyona girdi. Hem girilen pozisyonlar değerlendirilemedi hem de yapılan basit hatalarla goller yenildi.
Altıncı dakikada Lung'un çıkardığı toptan sonra 9.dakikada Kravets zor olanı yapıp topu dışarı attı. Kornerin devamında yapılan ortada top uzaklaştırılamayınca Boldrin'in dönen topunu Vedat Murigi tamamladı ve faturayı kesti. Bu golden sonra Umut ıskalamazsa devre berabere bitecek. 
İkinci yarının başında Chery kaçırdığı golle maçın ikinci kırılma anına imza attı. 
Rize'nin attığı ikinci golde hem orta yapılmasına izin vermek hem de Atila'nın arkasında Samudio'yu unutup önce göğsüyle kontrol etmesine sonrada topu kaleye vurmasına izin vererek on maçlık yenilmezlik serisinin biteceğinin habercisi oldu.
Adeta sezonun finaline çıkan Rize karşısında topa sahip olunsa, top orta alanda ve rakip sahada tutulsa, savunmada öylesine saçma sapan hatalar yapılmazsa skor farklı olabilirdi.
İlk yarıda iki kez ikinci yarıda bir kez hatta 2-0 iken Umut'un kaçırdığı pozisyonuda sayarsak dört kez kırılma anı geldi ama bunlar değerlendirilemedi.
On hafta sonra kaybetmek üzüncü. Kazanılsa hem rekor kırılacak hem de kalan dokuz hafta öncesi alt tarafla irtibat matematiksel olarak olmazsa da büyük ölçüde kopacak.
Kazanılmış ya da kaybedilmiş birşey yok. Sadece beş puanlık bir avantaj var. Üç puanlı sistemde bu çok önemli değil.
Kalan dokuz haftada final niteliğinde. Takımın ahenginin bozulmadan yoluna devam etmesi şart. Mensah'ın yokluğu takımı önümüzdeki maçlarda da çok etkileyecektir. Teknik heyetin buna bir çözüm bulması lazım. Gerekirse oyun formatını değiştirmeli. 
Moral bozmadan, telaşa kapılmadan, fabrika ayarlarına kısa sürede dönmek şart!..
 

En Çok Okunan Yazıları

DİĞER YAZILAR
    Copyright 2016 Tüm Hakları Saklıdır